Jak wybrać pierścionek zaręczynowy bez gafy?

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy bez gafy?

Dziś trudno wyobrazić sobie zaręczyny bez pierścionka. Trudno też dziwić się, że jego wybór, spoczywający przeważnie na barkach przyszłego narzeczonego, nie jest prosty. Biżuteria jest dostępna w wyjątkowo dużym wyborze, a osoby, które po nią sięgają mają prawo czuć się nieco przytłoczone z tego powodu. Jak zatem dobrze wywiązać się z tego zadania.

Pamiętaj o wybrance

Być może rada ta nie wyda się pomocna już na pierwszy rzut oka, nie sposób jednak nie zgodzić się z tym, że świadomość tego, że pierścionek kupujemy konkretnej osobie, bywa pomocna. Nie jest to prezent dla kogokolwiek, ale dla kobiety, z którą chcemy spełnić resztę życia. Zwykle zaręczyny następują już po pewnym czasie spotykania się, ukochana nie jest więc osobą anonimową. Wybranek zna jej gust, upodobania, a często również… opinię na temat samej biżuterii zaręczynowej. Dzięki tej wiedzy może z większą łatwością dobrać taki pierścionek, jaki ona sama z przyjemnością chciałaby nosić.

Nie bój się pytać

Nie każdy ma na swoim koncie szczerą rozmowę z wybranką na temat wymarzonego pierścionka zaręczynowego. Nie każdy też jest na tyle pewny wyciągniętych przez siebie wniosków, aby bez obaw przystąpić do jego zakupu. Na szczęście, nie jest to wcale powód do wstydu i nawet, jeśli wydaje się być problemem, z pewnością nie jest to problem niemożliwy do rozwiązania. Przyszli narzeczeni nie żyją dziś w próżni, zawsze można więc nawiązać kontakt z matką, siostrą, przyjaciółką lub inną bliską ukochanej osobie, następnie zaś wspólnie zastanowić się nad tym, który z pierścionków aktualnie dostępnych w sprzedaży okaże się tym wymarzonym.

Postaw na klasykę

A co w sytuacji, w której nie można liczyć na wsparcie z zewnątrz, a marzy się o zrobieniu ukochanej niespodzianki i samodzielnym wybraniu pierścionka? Wówczas najbezpieczniejsze wydają się rozwiązania klasyczne, a więc zloty pierścionek zaręczynowy z niewielkim elementem ozdobnym, np. taki jak ten. O wyborze klasyki decyduje zresztą nie tylko jej ponadczasowość. Szukając idealnego pierścionka zakładamy, że będzie on noszony przez kobietę z dumą jeszcze przez wiele lat. Niestety, modowe trendy nie są aż tak nieśmiertelne, odważne rozwiązanie, które teraz święci triumfy może więc z czasem okazać się upominkiem nietrafionym i dalekim od ideału. Tymczasem klasyka zawsze jest w cenie i może być prezentowana z dumą.

Dodaj komentarz