Czy warto wysłać dziecko na kolonie zagranicę?

Czy warto wysłać dziecko na kolonie zagranicę?

Zagraniczne kolonie połączone z nauką języka, to propozycja, która pojawiła się w ofertach biur podróży stosunkowo niedawno. Jednak kolonie zagraniczne od razu zaczęły się cieszyć wielką popularnością wśród rodziców.

Czy warto wysłać dziecko na kolonie zagranicę?

Zalety

Jeśli chodzi o warunki życia, odżywianie i bezpieczeństwo dzieci na kolonii za granicą, absolutnie nie ma się czym martwić! Obozy dla dzieci za granicą mają najwyższe międzynarodowe standardy, ściśle kontrolowane przez odpowiednie służby. Korzyści z nauki w obozach językowych to na przykład:

  • Ciągła praktyka językowa, w otoczeniu dzieci z całego świata

  • Różnorodne zajęcia rekreacyjne: wycieczki, wycieczki, wizyty w muzeach i teatrach

  • Komunikując się z dziećmi różnych narodowości, dziecko zyskuje bezcenne doświadczenie

  • Rozszerzenie horyzontów. Poznawanie kraju, jego kultury, historii i tradycji;

  • Komunikacja z dziećmi w języku obcym gwarantuje osiągnięcie najwyższych wyników.

Obóz za granicą: jak dokonać właściwego wyboru?

Czy warto wysłać dziecko na kolonie zagranicę?Dokonując wyboru kolonii czy obozu za granicą weź pod uwagę następujące parametry. Programy mogą się różnić na kilka sposobów. Często głównym kryterium wyboru jest badany język: angielski, francuski czy niemiecki Po drugie, obóz jest wybierany w zależności od sezonu i czasu jego trwania: na lato, święta noworoczne, wakacje wiosną lub jesienią. Ponadto programy mogą być zaprojektowane dla dzieci w różnym wieku – małych dzieci i nastolatków. Który obóz wybrać? Profil i kraj wypoczynku. Aby dziecko mogło cieszyć się z wakacji, należy wziąć pod uwagę jego skłonności i hobby przy wyborze profilu obozowego. Zagraniczne kolonie nawet połączone z nauką języka mogą mieć różne profile – sportowy, edukacyjny, tematyczny. Ważne jest też miejsce, gdzie zlokalizowany jest obóz. Przed samym wyjazdem sprawdź wszystkie informacje na temat samego organizatora wypoczynku. Chodzi o to, czy ma wszystkie niezbędne zezwolenia, czy ma doświadczenie w organizowaniu wypoczynku tego typu i jakie ma opinie w Internecie wśród byłych uczestników wypoczynku.

Więcej na https://www.atas.pl/pl/obozy-zagraniczne

Dodaj komentarz