Pizza – obalamy mity, przedstawiamy fakty

Kolonie zagraniczne - ciekawe propozycje dla każdego

Pizza to danie niezwykle popularne, które jest znane i uwielbiane w niemal każdym zakątku świata. I trudno się temu dziwić – wszak ta tradycyjna włoska potrawa charakteryzuje się niezwykłym smakiem i aromatem. Jednak pomimo popularności tego smakowitego placka wciąż nie wszystkie informacje na jego temat są prawdziwe, a wiele mitów dotyczących pizzy krąży wśród społeczeństwa do dnia dzisiejszego. Zatem jakie są podstawowe fakty i mity na temat pizzy? Oto kilka z nich.

Pizza pojawiła się w starożytności

FAKT. Chociaż pizza uchodzi za tradycyjne włoskie danie (i faktycznie została rozpowszechniona przez mieszkańców południowej Europy), to jednak pierwsza wersja tej potrawy pojawiła się już w starożytności. To właśnie mieszkańcy antycznej Grecji i Rzymu wypiekali placki pszenne, które wcześniej nacierali ziołami i oliwą. To właśnie one są pierwowzorem dzisiejszej pizzy.

 

Pizza to niezdrowe i tuczące danie

Pizza – obalamy mity, przedstawiamy faktyMIT. Powszechne przekonanie o tym, iż pizza to jedno z najbardziej niezdrowych i tuczących dań to bardzo rozpowszechniony – ale jednak mit. Otóż włoski placek wcale nie musi charakteryzować się wysoką kalorycznością – wystarczy wybrać zdrowe dodatki (na przykład w postaci warzyw) i unikać tych najbardziej tuczących (dużej ilości serów czy sosów). Natomiast właściwości zdrowotne włoskiej potrawy są udowodnione naukowo. Zawarty w pomidorach likopen, zioła obfitujące w zdrowe związki organiczne, oliwa z oliwek oraz warzywa bogate w witaminy i mikroelementy – przecież to podstawa zdrowej diety. Tak skomponowany placek to bardzo zdrowa pizza. Katowice i cały Śląsk zaprasza na smaczną i zdrową wersję potrawy.

 

Pizza to jedna z najpopularniejszych potraw na świecie

FAKT. Pizza cieszy się ogromną popularnością, która już dawno temu przekroczyła granice włoskiego państwa. Dzisiaj trudno wskazać region świata, w którym ten aromatyczny placek nie należałby do grona najpopularniejszych potraw. Takie dane można poprzeć statystycznymi faktami – każdego roku na świecie sprzedaje się około 5 miliardów kawałków tego przysmaku.

 

Pizza to danie typu fast food

MIT. Wiele osób uważa pizzę za typowe danie fast food. A tymczasem nie jest to prawdą. Dlaczego? Fast food to danie przygotowywane szybko i często bez należytej staranności. Natomiast przyrządzenie doskonałej pizzy nie tylko wymaga czasu (w niektórych przypadkach ciasto musi rosnąć nawet kilkanaście godzin), ale także umiejętności i doświadczenia.

Pizza to jedno z najpopularniejszych dań świata. I chociaż na jej temat wiemy już naprawdę sporo, to wciąż pokutują o niej nieprawdziwe informacje. Taka właśnie jest pizza. Chorzów zaprasza na kawałek tego smacznego placka, przy którym można obalić wszelkie mity.

Więcej na https://www.pizzadominium.pl/lokale/katowice

Dodaj komentarz