Zakładamy kwiaciarnie

Zakładamy kwiaciarnie

W grupie raźniej i łatwiej. W końcu nie od dziś wiadomo, że samodzielne otworzenie biznesu i prowadzenie go wymaga przede wszystkich sporej odwagi. Jest to niewątpliwie trudne przedsięwzięcie, które wiąże się również ze sporym ryzykiem. Zresztą, jak każdy biznes.

Partnerstwo

Dlatego można wybrać rozwiązanie pośrednie: związać się z doświadczonym partnerem. Jest to sieć, która skupia 9700 kwiaciarni w Austrii, Belgii, Danii, Francji, Holandii, Luksemburgu, Niemczech, Norwegii, Szwecji i Polsce. Praktycznie każda kwiaciarnia może do nas dołączyć, jeśli będzie w stanie zagwarantować odpowiednio wysoki poziom usług. Na początku sprawdzamy lokalizację. Nie jest to najistotniejsze, ale dobrze, by kwiaciarnia była zlokalizowana w atrakcyjnym z punktu handlowego miejscu. Ważne są także umiejętności praktyczne pracowników zatrudnionych w kwiaciarniach, które chciałyby dołączyć do naszej sieci. Przystąpienie kwiaciarni do sieci niesie za sobą określone korzyści. Umożliwiamy klientom kwiaciarni wysyłanie kwiatów w dowolne miejsce w kraju lub za granicę. Dla kwiaciarni jest to, więc dodatkowa usługa, a zatem dodatkowy przychód.

Plusy współpracy

Ponadto dzięki współpracy kwiaciarnia może na bieżąco śledzić najnowsze tendencje we florystyce nie tylko polskiej, lecz także światowej. Dodatkowo sporym atutem jest wysyłka kwiatów. Podobna opcja jest wprowadzana w wielu kwiaciarniach na rynku. Podobny wariant niesie wiele dobrego, co bez wątpienia stanowi spory plus. Udostępniamy również materiały wspomagające sprzedaż oraz służymy doradztwem w zakresie nowoczesnych technik obsługi klienta, budowania z nim pozytywnych relacji czy też budowania przewagi nad konkurencją. Są to kwestie, które nie mogą zostać przez nas w żaden sposób zapomniane, wobec czego należy z nich właśnie zdawać sobie sprawę.

Dodaj komentarz