Witamina młodości: serum z witaminą C

Witamina młodości: serum z witaminą C

W słoiczkach z kremami zamykane są dzisiaj także witaminy. Kosmetyki z witaminami odmładzają, rozświetlają i bardzo dobrze nawilżają skórę.

Wśród tych preparatów jest także serum z witaminą C. Dlaczego warto wybrać ten właśnie kosmetyk?

Serum z witaminą C to kosmetyk, który niemal natychmiast przywraca cerze blask

Dzieje się także dzięki temu, że witamina C poprawia dotlenienie komórek. Głównym składnikiem skóry jest kolagen. Jego produkcja spada wraz z wiekiem. Serum z witaminą C bardzo dobrze sprawdza się do pielęgnacji dojrzałej skóry. Witamina C uruchamia bowiem jego odnowę. Efektem stosowania serum zawierającego witaminę C jest lepiej napięta i bardziej gładka cera. Zawarty w serum kwas askorbinowy (inna nazwa witaminy C) sprawdza się także w przypadku pielęgnacji cery trądzikowej. Zapobiega on powstawaniu wyprysków i stanów zapalnych oraz zatykaniu porów. Witamina C łagodzi także podrażnienia i wzmacnia naczynka krwionośne. Sprawdza się więc do pielęgnacji cery z rozszerzonymi naczynkami.

Serum z witaminą C jest kosmetykiem, którego mogą używać kobiety w każdym wieku

Sprawdza się nie tylko do pielęgnacji cery dojrzałej, ale także młodej. Jest kosmetykiem, który warto stosować przez cały rok. Szczególnie warto pamiętać o jego stosowaniu wiosną i latem. Bardzo cenną właściwością witaminy C jest fakt, iż wspiera ona działanie ochronne filtrów UV. Serum dodatkowo więc chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i opóźnia proces starzenia się skóry. Serum z witaminą C aplikujemy na oczyszczoną, lekko wilgotną skórę. Nakładamy go rano przed aplikacją kremu nawilżającego. Wiosną, gdy po zimie cera jest skłonna do podrażnień, niedotleniona i sucha, warto serum stosować także wieczorem.

Witamina C jest jedną z witamin młodości. Serum z witaminą C niemal natychmiast wygładza skórę, poprawia jej koloryt i przywraca blask. To świetny kosmetyk, który sprawdza się zarówno do pielęgnacji bardzo młodej, jak i dojrzałej cery. Serum z witaminą C to prawdziwy hit kosmetyczny.

Dodaj komentarz