W Kotlinie Kłodzkiej

W Kotlinie Kłodzkiej

To wyjątkowa kraina, w której czas upłynie na pieszych wędrówkach, zwiedzaniu zabytków i podziwianiu cudów przyrody. To idealne miejsce na letni wypoczynek dla osób w każdym wieku. Dobrze będą się tutaj czuli także aktywni, młodzi ludzie. Stąd też obozy młodzieżowe W Kotlinie Kłodzkiej będą cieszyły się dużym zainteresowaniem.

W Kotlinie Kłodzkiej nie brakuje skarbów, które zostały stworzone ręką matki natury. Nad Kudową -Zdrój wznoszą się Góry Stołowe. Słyną one między innymi ze skalnych labiryntów, które nazwane zostały skalnymi miastami. Wiją się pomiędzy nimi nieraz bardzo wąskie ścieżki. Skały, które się mija mają niezwykłe kształty. Ludzka wyobraźnia nadała im fantazyjne nazwy: Fotel pradziadka, Kurza stopka, Kołyska księżniczki Emilki, Mamut. Najłatwiej można dostać się w labirynt Błędne Skały.

W Karłowie zaczyna się wejście na Szczeliniec Wielki. Prowadzi na niego żółty szlak. Podejście zajmuje około pół godziny. Do Błędnych Skał ze Szczelińca prowadzi szlak czerwony wytyczony bardzo wygodną, spacerową ścieżką. Wędrówka zajmuje około 60 minut. Trud wspinaczki wynagrodzą nam wspaniałe widoki.

Więcej na https://www.atas.pl/

W Kotlinie Kłodzkiej nie brakuje miejscowości o walorach uzdrowiskowych. Ale picie wód leczniczych raczej młodym ludziom nie przypadnie do gustu. Na pewno jednak spodoba się im w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju. W muzeum organizowane są lekcje i warsztaty muzealne. To nie tylko wspaniała lekcja historii. Uczestnicy warsztatów mają możliwość samodzielnie czerpać papier, wykonać ozdoby choinkowe z papieru i kartki okolicznościowe.

Warto wybrać się również do Kłodzka. Koniecznie trzeba zobaczyć Kaplicę Czaszek (jej wystrój jest zgodny z nazwą) i potężną twierdzę. Najbardziej odważni mogą zwiedzić podziemną trasę turystyczną. Może być tutaj naprawdę makabrycznie: znajdują się tutaj makiety kościotrupów i narzędzia tortur. A wszystko to jest oświetlone czerwonym blaskiem. Emocji więc na pewno nie zabraknie.

W Kotlinie Kłodzkiej czeka mnóstwo różnorodnych atrakcji. Nie sposób się tutaj nudzić.

Dodaj komentarz