Tanie bilety lotnicze ? kto zyskuje, a kto traci?

Jak otworzyć pralnię chemiczną?

Samolot to najbezpieczniejszy i najszybszy środek transportu. Podróże drogą lotniczą zajmują zdecydowanie mniej czasu aniżeli podróże morskie czy lądowe. Są też o wiele bardziej komfortowe. W zależności od rodzaju i klasy samolotu, na jego pokładzie możemy skorzystać między innymi z usług cateringowych. Wygodne fotele dają nam możliwość zdrzemnięcia się, dzięki czemu podróż upływa szybciej. Do niedawna samolot był także jednym z najdroższych środków komunikacji.

Spowodowane było to przede wszystkim niedużą konkurencją na rynku usług lotniczych. Dziś linie lotnicze muszą walczyć o klientów, dlatego przygotowują dla nich coraz atrakcyjniejsze oferty. Najtaniej bilety można kupić w przedsprzedaży. Kupowanie z dużym wyprzedzeniem pozwala nam zaoszczędzić nawet do 50% ceny biletu!

 

Dlaczego przewoźnicy oferują tak niskie ceny? Przede wszystkim należy wspomnieć o tym, że na promocjach tego typu, nazywanych powszechnie first minute, zyskuje zarówno klient, jak i firma transportowa. Podróżny kupuje okazyjnie, za niską cenę. Przewoźnik zaś zyskuje pewnego klienta, dzięki czemu z dużym wyprzedzeniem potrafi oszacować swój zysk. Niestety, bardzo często jest tak, że w przypadku biletów kupowanych z wielodniowym, a niekiedy nawet wielomiesięcznym wyprzedzeniem, firmy transportowe uniemożliwiają ich zwrot. Czasami oferują jedynie część wydanej gotówki, może być to na przykład 30% ceny biletu. Z jednej strony wydaje się to oburzające. Bilet kupiony w ofercie first minute, sprzedany w normalnej cenie przyniesie przewoźnikowi bowiem dużo większy zysk, aniżeli ten z przedsprzedaży. Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że nie zawsze jest tak, że wyprzedane zostają wszystkie miejsca w samolocie. Wówczas oddany przez nas bilet oznacza puste miejsce, a tym samym brak zysków przewoźnika.

 

W porównaniu do poprzednich lat dostrzega się nieustanny spadek cen biletów. Co więcej, możemy obserwować regularny przyrost kursów lotniczych, zarówno tych międzynarodowych, jak i krajowych. Jest to duże ułatwienie dla pasażerów. Podróżujący mogą znacznie skrócić czas swojego przejazdu, a także ograniczyć jego koszty. Dodatkowo spędzają podróż w miłej atmosferze, na komfortowym fotelu lotniczym z pełną obsługą gastronomiczną.

Dodaj komentarz