Sejfy kasjerskie – informacje o grupie produktów

Sejfy kasjerskie – informacje o grupie produktów

Każdy wie czym jest sejf – to specjalna skrzynka, w której można schować wartościowe produkty. Drzwiczki są bowiem zamykane na klucz, zamek mechaniczny, albo elektroniczny, dzięki czemu nie dostanie się do środka nikt niepowołany. Nie wszyscy jednak rozróżniają rodzaje sejfów, jakie są dostępne – a warto wiedzieć, że jest ich wiele i każda grupa ma odmienne przeznaczenie. Ponieważ nie wszyscy posiadamy sejfy w domach, najwięcej styczności z nimi mamy w sklepach czy bankach – produkty, które się tam wykorzystuje to sejfy kasjerskie. Tego rodzaju sejfy nieco się różnią od najpopularniejszych sejfów domowych, jakie widzimy w filmach. Co warto o nich wiedzieć?

Dla kogo jest sejf kasjerski?

Tematem będą zainteresowani przede wszystkim ci, którzy pracują w bankach, u jubilera, czy też w różnego rodzaju innych sklepach – choćby spożywczych. Wszystkie sklepy i banki obracają dużymi pieniędzmi i właśnie tam zdarzają się najczęściej kradzieże, dlatego należy na wszelki wypadek chronić pieniądze nawet przy kasie. W sejfach są one bezpieczne – otwierane są one bowiem przy pomocy specjalnego kluczyka, albo też kombinacji liczb (zależy jaki model się wybierze). Popularne są wersje otwierane dwoma kluczami, a kasjer posiada tylko jeden – jeśli będzie się chciało wybrać wszystkie fundusze, trzeba prosić o pomoc także na przykład szefa ochrony czy szefa działu, który ma drugi kluczyk.

Jaki wybrać?

Sejfy kasjerskie można kupić w dwóch głównych rodzajach – wersje szufladowe, gdzie istnieją specjalne przegródki do układania monet i banknotów, i które najczęściej możemy zaobserwować w sklepach, a także wersje depozytowe, wyposażone jedynie w odpowiednie wejście na banknoty, przez które wrzuca się pieniądze.

Gdzie kupić?

Sejfy kasjerskie najlepiej kupować w specjalistycznych sklepach, ponieważ wówczas ma się pewność, że są solidne i bezpieczne. Mnóstwo modeli można znaleźć w przestrzeni internetowej, a jest to o tyle wygodny sposób kupowania, że swobodnie można poświęcić czas na wnikliwe czytanie informacji o danym produkcie, porównać jego cenę i stopień ochrony z innymi, a w konsekwencji wybrać to, co jest najodpowiedniejsze dla danego przypadku.

Dodaj komentarz