Polacy kochają pizzę

Polacy kochają pizzę

Pizza to potrawa, która jest typowym daniem włoskim. Każdy region, każda włoska mamma przygotowuje pizzę według sobie tylko znanej receptury. Początkowo pizza była daniem biedaków, nie znano jej poza Włochami. W XIX wieku dotarła jednak za ocean. Amerykanów nauczyli przygotowywać to danie włoscy imigranci. Amerykańska pizza bardzo często odbiega jednak od pierwowzoru. Z czasem pizza podbiła serca mieszkańców krajów europejskich, dotarła także do Polski. Popularność tego dania w naszym kraju jest tak duża, że pizzę zjemy w każdym mieście.

Dodatki do pizzy

Pizza Kraków może mieć naprawdę wiele smaków. Dodatki, z którymi można przygotować pizzę są naprawdę różnorodne. Oczywiście nie ma chyba pizzerii, w której goście nie mogą zamówić pizzy Margherita. Jest to pizza najbardziej rozpoznawalna na całym świecie. Nie wymaga ona żadnych skomplikowanych składników. Do tego jest ich bardzo mało. To tylko ser mozzarella, pomidory i świeże listki bazylii. Mozzarella to ser, który świetnie sprawdza się także w przypadku innych wersji pizzy. Bardzo często w polskich pizzeriach zastępowany jest jakimś gatunkiem żółtego sera czy też rodzimym serem. Do przyprawiania pizzy używa się nie tylko świeżej lub suszonej bazylii, ale także oregano. Szynka, pieczarki, oliwki i swojska wiejska kiełbasa to dodatki, które lubimy najbardziej.

Polacy kochają pizzę

Szeroka oferta pizzerii

Pizzerii w polskich miastach jest tak dużo, że muszą one bardzo mocno zabiegać o klientów. Pizzerie nie tylko w Krakowie, ale także w innych polskich miastach od dawna oferują pizzę z dostawą. Zamówienia można składać już nie tylko telefonicznie. W coraz większej liczbie pizzerii (nie tylko w tych będących własnością wielkich sieci) zamówienia na pizzę można złożyć także przez internet. W niektórych miastach (jest wśród nich stolica Małopolski) zamówienia na pizzę są przyjmowane do późnych godzin nocnych i to przez cały tydzień. Coraz częściej też w menu pizzerii pojawiają się mniej kaloryczne dania, na przykład przygotowane ze świeżych warzyw sałatki i soki.

Więcej na https://www.pizzadominium.pl/lokale/krakow-rynek-glowny

Dodaj komentarz