Królowa włoskich dań

Królowa włoskich dań

Bez wątpienia daniem kuchni włoskiej, które znane jest na całym świecie jest pizza. Daniem tym zajadamy się bardzo chętnie także w Polsce. Pizza należy do jednych z najczęściej zamawianych dań na wynos.

Jaką pizzę lubimy najbardziej?

Pizza Dąbrowa Górnicza to oczywiście nie tylko klasyczne warianty pizzy rodem z Neapolu. W karcie oczywiście nie mogło zabraknąć cieszącej się naprawdę dużą popularnością Margherity. Nie jest ona jednak jedyną pizzą, którą można zjeść w tym mieście. Chętnie zamawiamy również delikatną pizzę capricciosa. Jej najważniejsze składniki to nie tylko sos ze świeżych pomidorów, ale także szynka i grzyby. W Polsce do przygotowania tej pizzy najczęściej kucharze wybierają pieczarki. Na wierzchu pizzy capricciosa mogą znaleźć się także oliwki i karczochy. W każdym włoskim regionie pizza przygotowywana jest nie tylko z innymi dodatkami, ale także na cieście różniącym się grubością. Także w polskich pizzeriach możemy zamówić pizzę na cienkim lub grubym cieście. Także dodatki są bardzo różne.

Jakie rodzaje pizzy wybieramy najchętniej?

Margherita i capricciosa są bardzo popularne, ale chętnie próbujemy także nowe smaki. Lubimy zamawiać na przykład pizzę quattro fromage. Pizza z czterema serami (tradycyjnie używa się parmezanu, gorgonzoli, fontina i mozzarelli) to także tradycyjna wersja pizzy. Pizzę cztery sery przygotowuje się z dodatkiem sosu pomidorowego lub bez. W przypadku wersji bez sosu pomidorowego, ciasto skrapia się oliwą. Na wierzchu pizzy można układać naprawdę przeróżne dodatki. Można przygotować pizzę nie tylko z szynką, ale także z kiełbasą salami. Dobrze smakuje także pizza przygotowana z polską wiejską kiełbasą. Chętnie wybierane przez nas dodatki to także czosnek, cebula, kukurydza, papryka. Pizzę można przygotować także z owocami morza, tylko z samymi warzywami, mieloną wołowiną, szpinakiem i jajkiem sadzonym. W niektórych pizzeriach na terenie polskich miast można zamówić także pizzę calzone. Ma na kształt dużego pieroga. Pizza ziti, która składa się z makaronu jeszcze rzadko gości w naszych pizzeriach.

Więcej na https://www.pizzadominium.pl/lokale/dabrowa-gornicza-c-h-pogoria

Dodaj komentarz