Mleko dla dzieci

Mleko dla dzieci

Mleko dla dzieci

Dobór modyfikowanego mleka dla naszego dziecka to sprawa stosunkowo prosta, a sam wybór bezpieczny. Musimy tylko pamiętać o starannym czytanie etykietek.

Mleko dla niemowlaka to podstawa jego pożywienia. Tą drogą w pierwszych miesiącach, a nawet latach życia dociera do jego organizmu większość lub nawet wszystkie substancje odżywcze. W przypadku dzieci zdrowych musimy pamiętać jedynie o dobraniu odpowiedniego mleka do wieku dziecka. Modyfikowane produkty, które możemy zakupić w sklepie lub w aptece oznaczone są standardowo numerami od jednego do pięciu. Gdzie jedynka oznacza produkt przeznaczony dla najmłodszych dzieci, a piątka to mleko dla przedszkolaków. Specyfiki różnią się od siebie składem. I tak mleko dla dzieci do szóstego miesiąca życia jest delikatne i pomyślane dla niewykształconego jeszcze układu pokarmowego.

Nieco więcej komplikacji czeka nas, kiedy nasze dziecko jest chore, ma alergię lub skłonności to takowej

W takim wypadku dobór odpowiedniego mleka powinniśmy skonsultować z lekarzem pediatrą. Na rynku istnieją produkty oznaczone symbolem HA. To mieszanki, które zostały zaprojektowane dla tych dzieci, których dwoje lub jedno z rodziców jest alergikiem i istnieje poważne ryzyko, że dziecko też będzie miało alergię. Ich cechą charakterystyczną jest mocno rozdrobnione białko, które mniej uczula. Symbolem R lub GR oznacza się z kolei te produkty, które mają dodatek kleiku ryżowego lub gryczanego. Znajdą one zastosowanie przy tych dzieciach, które mają duży apetyt. AR to zaś mleko przeciw tak zwanemu ulewaniu.

W jego składzie znajdziemy zagęszczacz, który sprawia, że produkt lepiej zalega w żołądku dziecka

Na rynku znajdziemy też mleko, które zostało wyprodukowane z mleka krowiego w ekologicznym gospodarstwie rolno – spożywczym oraz takie, które zapobiegają powstawaniu kolki oraz wzdęć.

Przed dokonaniem zakupu warto przeczytać skład mleka. Może ono zawierać probiotyki, które mają niezwykle korzystny wpływ na odporność niemowlaka czy Nukleotydy. Te ostatnie są niezbędne zwłaszcza we wczesnej fazie wzrostu.

Sprawdź https://www.nowafarmacja.pl/preparaty-zywieniowe

Dodaj komentarz