Mini Casco. Tanio i wygodnie

Mini Casco. Tanio i wygodnie

Oprócz obowiązkowych ubezpieczeń OC, które wedle ustawy musi posiadać każdy właściciel pojazdu mechanicznego, który został dopuszczony do ruchu na terytorium Polski, kierowcy mogą też wykupić dobrowolne ubezpieczenia, które chronią ich przed następstwami wypadków. Jednym z najtańszych wariantów takiej ochrony jest mini casco.

Mini casco jest ubezpieczeniem adresowanym do tych kierowców, którzy z różnych względów nie potrzebują pełnego pakietu ubezpieczeń i tak dużego zakresu ochrony, jaką proponuje ubezpieczenie AC. Na przykład ich samochód jest garażowany, zatem ryzyko, że zostanie zniszczony, jest niewielkie. Nie poruszają się poza obrębem swojej miejscowości, przez co redukują ryzyko stłuczki, a tym bardziej poważnego wypadku, czy też wyjeżdżają samochodem na tyle rzadko, że nie opłaca im się płacić pełnego pakietu ubezpieczenia. Także osoby, które nie posiadają uprawień do zniżek lub ich zniżki są tak niskie, że wykupienie ubezpieczenia AC wiążę się w ich przypadku z dużym wydatkiem, są zainteresowane mini casco. Ostatecznie oferta adresowana jest do właścicieli starszych pojazdów.

Kiedy ubiegać się o odszkodowanie?

Odszkodowanie z tytułu polisy zostanie nam wypłacone w przypadku kradzieży pojazdu oraz kiedy w wyniku wypadku z winy kierowcy, koszt naprawy pojazdu przekracza siedemdziesiąt procent jego ogólnej wartości. Mówimy wtedy o tak zwanej szkodzie całkowitej, czyli faktycznym złomowaniu pojazdu. Należy jednak zauważyć, że ten aspekt ubezpieczenia nie powinien być postrzegany jako wadę. W przypadku drobnych szkód, takich jak zarysowania lub obtarcia, kierowcy rzadko zgłaszają je do towarzystwa ubezpieczeniowego, nawet jeśli posiadają pełne ubezpieczenie AC. Wiążę się to bowiem z utratą już posiadanych zniżek.

Niewątpliwą zaletą jest oczywiście cena takiego ubezpieczenia, które jest wielokrotnie tańsze niż podstawowy pakiet AC. Dodatkowo przez cały okres trwania ubezpieczenia „zarabiamy” na zniżki, które w późniejszym czasie będziemy w stanie przenieść na ubezpieczenie AC, co sprawi, że to będzie dla nas tańsze.

Dodaj komentarz