Kwiaciarnia: Biznes usłany różami?

Kwiaciarnia: Biznes usłany różami?

Właściciele kwiaciarni muszą zaopatrzyć ją w dodatkowy asortyment, bo zamiast kwiatów kobiety wolą dostawać inne, znacznie trwalsze prezenty. Otwarcie kwiaciarni wiąże się na pewno z podobnymi jak przy każdej innej działalności handlowej problemami: znalezieniem odpowiedniego lokalu, zaadaptowaniem go lub wyremontowaniem. Wszystko zależy od możliwości finansowych przedsiębiorcy, inne koszty trzeba ponieść, zakładając kwiaciarnię w pawilonie handlowym na lokalnym bazarku (koszty otwarcia mogą zamknąć się w kwocie ok. 5 tys. zł), i w galerii handlowej. Niemniej jednak późniejsze bolączki właścicieli kwiaciarni w obu lokalizacjach będą już bardzo podobne.

Asortyment dobrej kwiaciarni

Kwiaty cięte i doniczkowe to podstawa w kwiaciarni. Jednak asortyment należy powiększyć o wszystko to, co z kwiatami się wiąże, czyli np. ziemię czy doniczki Myślę, że 90 proc. sukcesu kwiaciarni może zapewnić bardzo dobra znajomość kwiatów i ich potrzeb. To ułatwia gospodarowanie nimi, ustala priorytety sprzedażowe, a więc pozwala uniknąć bardzo dużych strat. Trzeba po prostu wiedzieć, które kwiaty należy sprzedawać w pierwszej kolejności, bo krócej zachowują świeżość.

Rozumieć kwiaty

Prowadzenie biznesu, jakim jest własna kwiaciarnia to propozycja zarezerwowana dla osób, które doskonale znają potrzeby kwiatów. Możemy być pewni, że poznając ich potrzeby będziemy mogli cieszyć się z dokonanego wyboru. Są to kwestie, które w żaden sposób nie mogą zostać pominięte. Trzymając się pewnych zasad podczas wyboru najlepszego dla nas rozwiązana możemy być pewni, że dokonaliśmy słusznego wyboru. Jest to jeden z tych wariantów, który pozwala nam znacząco zaoszczędzić czas. Jednak, czy kwiaciarnia to biznes, który usłany jest różami? Wiele zależy od lokalizacji, w której znajduje się punkt sprzedaży oraz od dobrej organizacji pracy i minimalizacji kosztów. Tak prowadzona kwiaciarnia posiadająca nawet wysyłka kwiatów będzie zdobywała coraz to większą popularność na rynku. Możemy być pewni, że jest to jeden z tych wariantów, który koniecznie należy wziąć pod uwagę. Są to sprawy, które w żaden sposób nie mogą zostać przez nas pominięte.

Dodaj komentarz