Karta przedpłacona – poznaj jej zalety

Karta przedpłacona - poznaj jej zalety

Jak skutecznie motywować pracowników, a jednocześnie nie narażać firmy na nadmierne koszty? Istnieje wiele rozwiązań, które mogą okazać się pomocne, jednym z najciekawszych wydaje się zaś karta przedpłacona. Co warto o niej wiedzieć?

Próba definicji

Z ideą karty przedpłaconej nie mamy wcale do czynienia od niedawna, jest bowiem jednym z lepiej znanych produktów finansowych chętnie wykorzystywanych nie tylko przez firmy, ale i przez osoby fizyczne. Karta taka może być ładowana tylko taką kwotą, jaka w danym momencie będzie potrzebna. Jest to jednocześnie karta wielokrotnego użytku, istnieje bowiem możliwość jej regularnego ładowania. W życiu prywatnym karty tego typu przydają się choćby wówczas, gdy wybieramy się na imprezę i obawiamy się zarówno pokusu wydania zbyt dużej kwoty, jak i ryzyka kradzieży. W życiu zawodowym ten rodzaj kart jest wykorzystywany przez firmy, które mogą za ich pośrednictwem nagradzać pracowników.

Rodzaje zastosowań

Karta przedpłacona może być formą nagrody zarówno dla wszystkich, jak i dla najbardziej sumiennych pracowników. Zwykle przekonuje się na nią premie świąteczne i okazjonalne, nic nie stoi jednak na przeszkodzie temu, aby doładować określoną kwotą karty jedynie tych pracowników, których postawa i zaangażowanie zasługuje na szczególne wyróżnienie.

Atrakcyjność kart tego rodzaju uzależniona jest przede wszystkim od tego, w jaki sposób można je wykorzystywać. Im więcej miejsc uwzględnia możliwość płacenia w taki sposób, tym lepiej. Do pewnego momentu właśnie ograniczona funkcjonalność mogła być zresztą pewnym problemem, dziś jednak karty tego rodzaju są honorowane przez większość budzących zainteresowanie pracowników podmiotów.

Korzyści

Karty wydają się opłacalne zarówno dla pracodawców, jak i dla pracowników. Ci pierwsi wiążą się z tylko jednym podmiotem, z którego usług korzystają regularnie, co sprawia, że nie muszą obawiać się wysokich kosztów współpracy. Z kolei pracownicy szybko uczą się korzystania z karty i mogą to robić systematycznie, co pozbawia ich stresu związanego z koniecznością poznawania coraz to nowych rozwiązań.

Dodaj komentarz