Jakie powinno być wyposażenie restauracji?

Jakie powinno być wyposażenie restauracji?

Branża gastronomiczna to jeden z najczęściej wybieranych pomysłów na własny biznes. Wiele osób decyduje się na otworzenie własnej restauracji. Czy odniesie ona sukces, o tym decyduje bardzo wiele elementów. Na pewno należy do nich jakość dań. Ale nie można zapomnieć, że na sukces złoży się także odpowiednie wyposażenie zarówno zaplecza kuchennego, jak również sali dla gości. Jakie elementy wyposażenia restauracji są najważniejsze?

Jakie powinno być wyposażenie kuchni?

Dobór sprzętów do kuchennej restauracji zależy między innymi od tego, jakiego rodzaju dania zamierzamy oferować gościom. W restauracji, w której podstawę menu będą stanowiły zimne dania na zapleczu kuchennym powinna znaleźć się spora liczba szaf chłodniczych i szaf przeznaczonych do mrożenia. Urządzenia chłodnicze muszą być wysokiej jakości, najlepiej, jeśli będą to nowe sprzęty. Ale w restauracji, w której będą podawane głównie dania z piekarnika, ważniejszy będzie wysokiej jakości piec konwekcyjny lub piekarnik. Wybierając sprzęty do kuchni musimy pamiętać, że mają one bardzo różną wydajność. Powinny więc zostać wybrane pod kątem wielkości restauracji. W dużej, w której jednocześnie trzeba będzie przygotowywać potrawy dla wielu osób, konieczne są urządzenia bardziej wydajne niż w małej restauracji. Sprzęty kuchenne powinny zostać ustawione w taki sposób, aby personel miał zapewniony do nich wygodny dostęp.

Jakie elementy sali restauracyjnej są najważniejsze?

Oczywiście na sali tej najważniejszymi meblami są stoły dla gości i krzesła. Na stołach powinna znaleźć się jednak dobrze dobrana zastawa i obrusy. Zastawa powinna być nowa, bez śladów uszkodzeń, czy wyszczerbień. Podobnie obrusy powinny być idealnie czyste, bez nawet jednej plamki. Kompletując zastawę i obrusy wybierajmy więc wyłącznie rzeczy nowe. Wybierając meble do sali dla gości powinniśmy mieć na uwadze charakter restauracji. W regionalnej karczmie nie na miejscu będą meble ze szkła i metalu. Ale działa to także w drugą stronę: w ekskluzywnej restauracji źle będą wyglądać ciężkie meble w stylu rustykalnym.

Dodaj komentarz