Jak kupić kwiaty swojej damie?

Jak kupić kwiaty swojej damie?

Niemal każda kobieta uwielbia kwiaty. Niemniej jednak stosunkowo niewiele jest miejsc, w których mężczyzna czuje się równie zagubiony, jak w kwiaciarni. Dlatego warto raz a dobrze poukładać sobie podstawową wiedzę na temat kwiatów i móc pozytywnie zaskakiwać swoją damę.

Z dziada, pradziada

Od wieków przyjęło się, że mężczyźni okazują względy kobietom obdarowując je kwiatami. Dlatego też zdążyliśmy wypracować sobie szereg zasad dotyczących tej sfery relacji damsko męskich. Kupowanie kwiatów nie ogranicza się do wyboru liczby czerwonych róż. Kwiatów i kolorów jest znacznie więcej! Poniżej znajdziesz małe vademecum, które rozpocznę od ciekawostek historycznych, czyli międzywojennych obyczajów związanych z kwiatami. Następnie opowiem, jakie rodzaje kwiatów i ich kolory będą dobre na daną okazję. Przyda się to Wam nie tylko na zbliżające się Walentynki czy Dzień Kobiet, ale też na każdy inny moment w życiu. W takich okresach wysyłka kwiatów jest bardzo często realizowana. Dawniej odbywało się to przez posłańców. W dawnych czasach, wśród elit społecznych, panował zwyczaj przesyłania kwiatów swojej wybrance poprzez posłańca. Do takiego bukietu załączało się bilet wizytowy lub mały liścik. Posłaniec musiał być wydelegowany jak najwcześniej, żeby dama już z samego rana mogła się cieszyć widokiem kwiatów. Wysyłano je na niemal wszystkie okazje. Posłaniec był niezwykle przydatny, kiedy nie można było osobiście stawić się na miejscu.

Komunikacja poprzez kwiaty

Niemniej gentlemani pragnący zrobić dobre wrażenie składali nieco później osobistą wizytę. Kwiaty były w tym wypadku zapowiedzią ich przybycia. W bardziej zamożnych środowiskach panował zwyczaj posyłania narzeczonej bukietu kwiatów codziennie, aż do dnia ślubu. Obyczaj nakazywał, żeby kwiaty były z początku białe, symbolizując czystość tej miłości. Z czasem jednak ciemniały, aż w dniu ślubu wysyłano bukiet krwisto czerwony odzwierciedlający płomienne uczucie narzeczonego. Była to jednak kosztowna tradycja i już w dwudziestoleciu międzywojennym rzadko ją stosowano.

Dodaj komentarz