Gruntowanie ścian przed malowaniem

Gruntowanie ścian przed malowaniem

Gruntowanie ścian przed malowaniemJeśli decydujemy się na remont i malowanie ścian powinniśmy pamiętać jak bardzo ważne będzie odpowiednie przygotowanie do tego procesu. Zadanie na pewno nie jest proste, gdy ściany są już zniszczone i wymagają gruntownego odnowienia. Wśród tych prac, które warto będzie wykonać, a które są niekiedy lekceważone znajduje się między innymi gruntowanie ścian. To poważny problem, ponieważ bez gruntowania ścian możemy mieć problem z równomiernym pokryciem farbą nawierzchniową, pojawić się może kłopot z bardzo wysokim zużyciem farby.

Gruntowanie ścian dobrym preparatem gruntującym będzie niezwykle istotne między innymi w sytuacji, gdy przygotowujemy zupełnie nowe sciany, na których znajduje się świeży tynk czy pokrycie gipsowe. W takiej sytuacji musimy zdawać sobie sprawę z tego, że podłoże będzie niezwykle chłonne i może aktywnie pobierać wszystko to co na nim się pojawi. Dotyczy to jak wiadomo również farb, jakie będziemy wykorzystywać. Dlatego warto wykonać gruntowanie ścian dobrym preparatem, by uniknąć tego wchłaniania farby nawierzchniowej.

Dlaczego warto gruntować ściany?

Gruntowanie nowych ścian, na których znajduje się pylący materiał to wręcz obowiązek, by stworzyć jednolita strukturę, na której bez problemu będzie można przygotować farbę nawierzchniową. Warto wybrać dobry podkład ponieważ dzięki niemu rozprowadzanie farby właściwej będzie łatwiejsze i można będzie również liczyć na racjonalny poziom zużycia farby nawierzchniowej. Oszczędzanie na preparacie gruntującym nie ma większego sensu, ponieważ w taki sposób można właściwie doprowadzić do tego, że ostateczne koszty będą większe. Musimy bowiem pamiętać, że najdroższym elementem zawsze jest farba nawierzchniowa, gdy będzie trzeba jej wykorzystać wiele to bezpośrednio koszty będą rosły. Przy dobrym podkładzie farba nawierzchniowa już w pierwszym malowaniu będzie w stanie estetycznie i jednolicie pokryć nasza ścianę. Jeśli więc stajecie przed malowaniem swoich wnętrz powinniście pamiętać, że wykonanie odpowiedniego podkładu jest bardzo ważne i nie można tego lekceważyć.

Dodaj komentarz