Co da naszym włosom masowanie skóry głowy?

Co da naszym włosom masowanie skóry głowy?

Co da naszym włosom masowanie skóry głowy?Jak zadbać o włosy, jeśli stosowane dotychczas metody zawodzą i mimo stosowania wysokiej jakości szamponów i odżywek trudno nie odnieść wrażenia, że są one coraz słabsze, a nie coraz silniejsze? Nawet w takiej sytuacji nie warto tracić nadziei. Z pomocą może przyjść nam masaż skóry głowy. Dziś wykonuje się go w niemal każdym profesjonalnym salonie kosmetycznym, nic zaś nie stoi na przeszkodzie temu, aby oddać się mu również w domowym zaciszu.

Jakie są zalety takiego masażu?

Osoby, które zawodowo zajmują się masowaniem skóry głowy wspominają nie tylko o poprawie stanu samych włosów. Podkreślają także, że masaż ma zbawienny wpływ na układ nerwowych, można więc liczyć na to, że w trakcie jego wykonywania uda się nam wyciszyć i nawet, jeśli nie zlikwidujemy napięcia i stresu, poczujemy większy spokój. Jest to niezwykle ważne także dla tych osób, które chcą mieć piękne włosy, naukowcy coraz częściej podkreślają bowiem, że to właśnie stres w dużym stopniu jest odpowiedzialny za ich wypadanie.

Nie można zapomnieć i o tym, że sam masaż skóry głowy jest bardzo przyjemnym doświadczeniem, prowadzi bowiem do wydzielania się endorfin nie bez przyczyny nazywanych hormonami szczęścia. Okazuje się przy tym, że już krótki czas masowania wzmacnia włosy i poprawia ich wygląd.

Co wpływa na skuteczność masażu?

Skuteczność masażu jest uzależniona od przynajmniej kilku czynników. Na pierwszy plan wysuwa się jego systematyczność, jeśli więc zależy nam na trwałym efekcie, starajmy się, aby był on wykonywany przynajmniej raz na dwa dni. Oczywiście, trudno liczyć na to, że piękne efekty będą widoczne natychmiast, już po kilku razach będziemy mieli jednak pewność, że dokonujące się zmiany zostaną dostrzeżone również przez osoby, które znajdują się w naszym otoczeniu.

Warto też pamiętać o tym, jak dużą rolę odgrywa staranne wykonanie masażu. Musi być on wykonywany samymi opuszkami palców, bez wciskania ich w skórę. Jeśli nasze włosy są bardzo przetłuszczone, należy też pamiętać o tym, aby sesje nie trwały zbyt długo. Pierwszy masaż powinien więc wykonać profesjonalista, potem jednak możemy poprosić o pomoc również przyjaciółkę lub partnera.

Dodaj komentarz