AZS i łuszczyca – najczęstsze problemy skórne

AZS i łuszczyca – najczęstsze problemy skórne

Atopowe zapalenie skóry (AZS) to problemy dermatologiczne, z którymi zmagają się zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Są to dolegliwości uciążliwe i męczące, zwłaszcza w przypadku dzieci.

Walka z AZS i łuszczycą wymaga wielu alternatywnych działań, począwszy od odpowiedniej diety, poprzez właściwą higienę, a na preparatach kosmetyczno-medycznych skończywszy.

Przyczyny AZS i łuszczycy

Zarówno AZS, jak i łuszczyca stanowią wynik zaburzeń ze strony układu immunologicznego. Łuszczyca przejawia się przede wszystkim w postaci powstających na skórze szorstkich zmian grudkowych, które pokrywają się srebrzystą łuską. Zmiany można zauważyć przede wszystkim w okolicach łokci, kolan, dłoni, stóp i pleców, a także na owłosionej skórze głowy. AZS manifestuje natomiast wypryskami w postaci zaczerwienionych grudek, przypominających popękaną lub zmacerowaną skórę. Częstą dolegliwością w obu przypadkach jest także świąd.   Więcej na https://www.nowafarmacja.pl/atopowe-zapalenie-skory-azs-luszczyca-2

Zarówno AZS, jak i łuszczyca, dotykają zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe, warto jednak podkreślić, że w przypadku najmłodszych choroba często ustępuje w okresie dojrzewania. Problemy dotyczące osób dorosłych zazwyczaj mają cięższy przebieg i utrzymują się do końca życia.

Pielęgnacja skóry atopowej

Zarówno atopia, jak i łuszczyca wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Bardzo ważna jest regularna higiena – do mycia należy używać specjalnych preparatów, dostosowanych do skóry atopowej. Są to zazwyczaj delikatne środki myjące, które jednocześnie posiadają właściwości nawilżające i natłuszczające.

Osoby cierpiące na dolegliwości skórne, powinny także zaopatrzyć się w krem na atopowe zapalenie skóry i łuszczycę, który delikatnie natłuszcza skórę, pozostawiając na niej ochronny film. Zaletą tego kosmetyku jest także to, że wnika on w głębsze partie skóry, zapewniając optymalną ochronę.

Wybierając krem na atopowe zapalenie skóry i łuszczycę warto zwrócić uwagę na skład preparatu – optymalnym rozwiązaniem są środki zawierające naturalne składniki o działaniu nawilżającym, natłuszczającym oraz przeciwzapalnym, np. wyciąg z aloesu lub rumianku.

Dodaj komentarz