Pielęgnacja brody

Pielęgnacja brody

Mężczyzn, którzy zdecydowali się na zapuszczenie brody jest w naszym kraju coraz więcej. Pielęgnacja brody wymaga nie tylko użycia odpowiednich akcesoriów, ale także pochłania dość sporo czasu. Jakie akcesoria do pielęgnacji brody są niezbędne?

Grzebienie dla barbera

Do czesania brody panowie bardzo chętnie wykorzystują wykonane z naturalnego włosia szczotki nazywane kartaczami. To szczotki, bez których pielęgnacja brody jest w zasadzie niemożliwa. Wielu mężczyzn, którzy zdecydowali się na brodę regularnie odwiedza barbera. W ręce barbera szczególnie chętnie oddają się ci panowie, których broda jest naprawdę bujna. Tylko profesjonalny barber jest w stanie zatroszczyć się o zarost klienta. Wśród narzędzi używanych przez barbera bardzo ważne miejsce zajmuje grzebień. Grzebienie barberskie służą zarówno do strzyżenia zarostu jak i do jego cieniowania na mokro. Ale nie tylko. W sklepach, które zajmują się sprzedażą akcesoriów dla profesjonalnych barberów w ofercie klienci znajdą więcej niż tylko jeden typ grzebieni. Oferta dobrych sklepów obejmuje także grzebienie barberskie wykorzystywane do strzyżenia i cieniowania zarostu na sucho. Grzebienie barberskie dostępne są w przeróżnych kolorach. Te przeznaczone do strzyżenia zarostu na sucho płaskie zęby. Na rynku dostępne są też grzebienie, które sprawdzają się zarówno do strzyżenia na mokro jak i na sucho. Do produkcji grzebieni barberskich wykorzystywane są bardzo różne materiały. Barberzy bardzo chętnie sięgają po grzebienie wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. W sprzedaży są również grzebienie drewniane. Grzebienie te często wykonywane są ręcznie.

Pielęgnacja brody

Inne akcesoria do pielęgnacji brody

Do pielęgnacji brody w domu przyda się nie tylko wspomniany już kartacz. Kosmetykiem, które powinni używać wszyscy panowie z mniej lub bardziej bujną brodą jest specjalny olejek przeznaczony do pielęgnacji brody. Olek nawilża skórę twarzy oraz brodę. Jego zaletą jest to, że zamyka łuski włosów, dzięki temu broda nie wchłania przykrych zapachów z otoczenia.

Zobacz grzebienie barberskie na https://toolsforbeauty.eu/pl/79-grzebienie-barberskie

Dodaj komentarz