Dlaczego warto zastanowić się nad turnusem rehabilitacyjnym z basenem?

Dlaczego warto zastanowić się nad turnusem rehabilitacyjnym z basenem?

Coraz więcej ośrodków organizujących turnusy rehabilitacyjne dla seniorów w swoich materiałach promocyjnych zwraca uwagę na to, że osoby, które z nich korzystają, mogą wypoczywać na basenie. Czy jest to po prostu kolejny chwyt marketingowy, czy też basen rzeczywiście jest w stanie przynieść osobie starszej wymierne korzyści? Wiele wskazuje na to, że osoby starsze mogą wiele zyskać dzięki basenowi. Co przy tym ważne, nie muszą w nim wcale pływać.

Dlaczego warto zastanowić się nad turnusem rehabilitacyjnym z basenem?

Pływanie i jego zalety

Umiejętności pływania nie zapomina się podobnie, jak nie zapomina się tego, jak jeździć na rowerze. Nawet brak wiedzy na temat tego, jak unosić się na wodzie nie jest przy tym argumentem przemawiającym przeciwko temu, aby senior wszedł do basenu. Pływania można się nauczyć tak samo, jak każdej innej aktywności, a senior, który pływa, wyświadcza ogromną przysługę swojemu organizmowi. Podczas pływania pracują zarówno mięśnie, jak i stawy. Ruchy stają się dokładniejsze, a nawet intensywny wysiłek mniej męczy. Na pływaniu zyskuje jednak również układ oddechowy, turnusy rehabilitacyjne z basenem przydadzą się więc zarówno astmatykom, jak i osobom często zapadającym na choroby górnych dróg oddechowych. Przebywanie w wodzie zwiększa też odporność organizmu, co procentuje już po zakończeniu turnusu.

Nie tylko pływanie

Turnusy rehabilitacyjne z basenem to ciekawe doświadczenie, które na trwałe zapisuje się w pamięci seniora. Co przy tym szczególnie interesujące, mogą one przypaść do gustu także tym osobom, które nie potrafią pływać lub obawiają się aż tak forsownego wysiłku. Zwykle w czasie trwania turnusu przynajmniej kilkakrotnie można uczestniczyć w ćwiczeniach w wodzie prowadzonych przez instruktora. Ich tempo jest dostosowane do możliwości osób starszych, instruktor ma też na uwadze to, z jakimi schorzeniami zmagają się seniorzy. Nie obciąża ich przesadnie, dba jednak o to, aby pracowały te partie ciała, których dysfunkcje w szczególny sposób dają się seniorom we znaki. Pobyt w basenie zmienia się podczas takich zajęć we wspaniałą zabawę i ciekawe doświadczenie towarzyskie.

Jeśli szukasz turnusów rehabilitacyjnych z basenem sprawdź ofertę Willi Wojnar https://wojnar.pl/turnusy-rehabilitacyjne/

Dodaj komentarz