Zalety wyjazdów językowych

Zalety wyjazdów językowych

Wyjazd za granicę dla młodego człowieka to nie tylko szansa na nauczenie się języka, ale też możliwość poznania nowych kultur.

Nauka języka

Wyjazd językowy to przede wszystkim szansa na polepszenie swoich umiejętności w zakresie posługiwania się językiem obcym. Dziecko podczas takiego wyjazdu uczy się dużo szybciej. Jego kontakt z językiem jest bowiem nieustanny. Czasami, jeśli wyjazd jest związany z zamieszkaniem w wybranej rodzinie, dziecko jest zmuszone do posługiwania się nim właściwie cały dzień. W ten sposób bardzo szybko uczy się nowych słówek, a także polepsza swój akcent. Takiego wyjazdu i takiej dawki nauki nie jesteśmy w stanie zagwarantować, posyłając dziecko dwa – trzy razy w tygodniu na kurs nauki języka obcego.

Pozostałe zalety

Doświadczenie pokazuje nam, że w gronie rówieśników dzieci są odważniejsze, chętniej doświadczają nowych rzeczy, próbują swoich sił w konkursach. Dzieci, dla których jest to pierwszy dłuższy wyjazd bez rodziców, uczą się samodzielności w przyjaznym środowisku. W przypadku wyjazdu zagranicę ten zakres samodzielności musi być jeszcze szerszy. Dziecko bowiem przebywać będzie w zupełnie nieznanym sobie środowisku, wśród osób posługujących się obcym dla niego językiem. To oczywiście olbrzymie wyzwanie, ale też wielka szansa, że dziecko nabierze pewności siebie i zyska wiele samodzielności. Przebywając za granicą dziecko ma też okazje na zobaczenie miejsce, które dotąd znało jedynie z opowiadań lub lekcji geografii. Poznaje też nowe kultury, co sprawia, że w przyszłości będzie mniej zamknięte w sobie i otwarte na nowe wyzwania oraz tolerancyjne. Ostatecznie to doskonała okazja do nawiązania nowych znajomości w gronie osób mieszkających w innych krajach europy. Takie kontakty mogą potem zaprocentować, a dodatkowo są też okazją do nieustannej nauki języka obcego. Współcześnie bowiem utrzymywanie kontaktów nawet na odległość jest bardzo łatwe, głównie z powodu istnienia Internetu i możliwości bezpośredniego kontaktu w każdej chwili.

Dodaj komentarz