Wycieczka do Zakopanego

Wycieczka do Zakopanego

Każdy prawdziwy Polak minimum raz w swoim życiu powinien odwiedzić nasze piękne Tatry. Malownicze miejscowości, oraz świeże górskie powietrze co roku przyciągają dziesiątki tysięcy turystów. Najpopularniejszą, oraz też najpiękniejszą z nich jest Zakopanem.

Zakopiańskie atrakcje

Jest to miasto położone u stóp „śpiącego rycerza”, czyli Giewontu, ale jest też otoczone innymi górskimi szczytami. Góry to nie jedyna atrakcja Zakopanem. Fani skoków narciarskich mogą zwiedzić prawdziwą skocznię narciarską, gdzie co roku najlepsi skoczkowie świata rywalizują o punkty w Pucharze Świata. Każdy początkujący polski skoczek tam właśnie zaczynał swoje pierwsze treningi.
Następna wartą uwagi atrakcją jest stara drewniana zabudowa. Można zobaczyć, jak wyglądały tradycyjne góralskie domy, ale też inne budowle. Godnym uwagi obiektem jest kapliczka przy tak zwanym „starym cmentarzu” zlokalizowana przy ul. Kościeliskiej. Cmentarz sam jest także nie lada atrakcją. Pochowani są na nim tylko ludzie zasłużeni z Zakopanego, Tatr i Podhala. Kolejną ulubioną atrakcją Zakopanem jest Gubałówka. Jest to góra na którą można wjechać specjalną koleją. Stacja znajduje się na samym końcu głównej ulicy w Zakopanem, czyli Krupówek. Ceny biletów nie są niskie, ale jest to kolejna warta uwagi atrakcja.

Zakwaterowanie

Wyjazd do Zakopanem nie jest w aktualnych czasach tak kosztowny, jak kiedyś. W internecie znajdziemy całą masę wyszukiwarek, oraz porównywarek ofert. Jedną z nich (oraz najpopularniejszą) jest tak zwany booking. Noclegi na booking można znaleźć w niebywale niskich cenach. Duża konkurencja zmusza bowiem ludzi do zaniżania cen, gdyż nie ukrywajmy większość ludzi nie posiada milionów na koncie. Po wybraniu interesującej nas oferty i sprawdzeniu, czy w interesującym nas terminie są wolne miejsca. Rezerwacja noclegów jest banalnie prosta, a potrzebny jest nam jedynie adres e-mail. Wybieramy ofertę, klikamy zarezerwuj, wypełniamy wszystkie pola według podanej legendy, klikamy dalej, wybieramy sposób płatności i gotowe. Teraz wystarczy się spakować i cieszyć swoim pobytem w górach.

Dodaj komentarz