Współczesny gabinet stomatologiczny

Współczesny gabinet stomatologiczny

Większości z nas wizyta w gabinecie stomatologicznym kojarzy się z bardzo silnym bólem. Z tego powodu nie brakuje osób, które unikają spotkania z dentystą tak długo, jak tylko się da. Tymczasem dzisiaj nie brakuje naprawdę nowoczesnych gabinetów, w których nawet leczenie kanałowe nie musi wiązać się z bólem. Jak wygląda współczesny gabinet stomatologiczny? Co warto oferować swoim pacjentom, aby czuli się komfortowo i nie musieli unikać dentysty?

Nowoczesny gabinet stomatologiczny to środki znieczulające stosowane po to, aby pacjent czuł się komfortowo i nie odczuwał bólu. Obecnie nikt już nie chce czuć bólu w trakcie leczenia stomatologicznego. Warto jednak pamiętać, że w nowoczesnych gabinetach środki znieczulające stosowane są już nie tylko wówczas, gdy ząb jest leczony bądź usuwany. Coraz więcej gabinetów sięga po znieczulenie nawet wówczas, gdy pacjent ma mieć usunięty jedynie kamień nazębny. I to właśnie do takich gabinetów pacjenci przychodzą najczęściej.

Zmienił się również sposób podawania znieczulenia. Jeszcze kilka lat temu dentyści mieli do dyspozycji jedynie klasyczną strzykawkę i igłę. Podawanie środka znieczulającego w taki sposób zawsze wiązało się z niemiłymi doznaniami dla pacjenta. Uczucie rozpierania przez wielu pacjentów opisywane było jako niezwykle nieprzyjemne. Dzisiaj w nowoczesnych gabinetach stomatologicznych znajduje się urządzenie, za pomocą którego środek znieczulający podawany jest pod kontrolą komputera. Preparat wprowadzany jest niezwykle powoli i bardzo precyzyjnie. W efekcie pacjent niemalże nie odczuwa, że podawane jest znieczulenie. To rozwiązanie idealne zwłaszcza dla tych, którzy obawiają się klasycznego zastrzyku.

Obecnie dentyści mają do dyspozycji również rozmaite żele znieczulające, które sprawdzają się na przykład podczas zabiegu skalingu. Znieczulenie dziąseł zapewnia komfort nie tylko pacjentowi, ale również dentyście, który wie, że nie sprawia swojemu pacjentowi niepotrzebnego bólu. Jednocześnie pracuje mu się dużo wygodniej.

Dodaj komentarz