Uroki prowadzenia kwiaciarni

Uroki prowadzenia kwiaciarni

Bolączki kwiaciarza zaczynają się już wtedy, gdy budzik dzwoni o 4 nad ranem. Nie jest to zajęcie dla kogoś, kto lubi pospać. W końcu później nie ma już sensu jechać na giełdę kwiatową – najlepszy towar i tak będzie już sprzedany.

Niezbędne rzeczy do kwiaciarni

I tu pojawia się kwestia tego, co niezbędne przy prowadzeniu kwiaciarni: samochód dostawczy. Na początek, przy prowadzeniu małej kwiaciarni wystarczy samochód osobowy. Jednak bez auta się nie obejdzie. Kwiaciarnia musi być zaopatrywana w kwiaty cięte zwykle, co dwa dni, w kwiaty doniczkowe – raz w tygodniu. Dodatkowo nie należy zapominać o tym, że praca w kwiaciarni wymaga ogromnych nakładów sił i zaparcia. Dużo ciężkich chwil związanych jest z otwarciem własnego biznesu. Niemniej jednak już po kilku miesiącach można dostrzec światełko w tunelu, a po kolejnym roku mogłam już zatrudnić pracowników. Jednak i teraz praca jest wyczerpująca. Pod koniec każdego dnia muszę przeanalizować przygotowane przez poszczególne kwiaciarnie raporty, aby na ich podstawie  oszacować, ile kwiatów i jakich trzeba dowieźć. To pomaga zminimalizować straty. Należy liczyć się także ze stratami. Bywa, że są bardzo wysokie, liczone  w tysiącach złotych. Liczmy się również ze stratami- może okazać się, że zakupiony przez nas towar trzeba będzie wyrzucić, bo zniszczeje zanim zdołamy go sprzedać. Jednak ze stratami należy liczyć się zawsze – kwiaciarnia sprzedaje towar delikatny i krótkotrwały.

Nie trać czasu!

Po roku działalności kwiaciarni stwierdzić można, że to dobra chwila by szybko otworzyć kolejną, bo tylko tak uda mi się zminimalizować straty. Na giełdzie nie można kupić mniej niż paczkę kwiatów, czyli 20-25 sztuk. A oczywistym jest, że co dzień nie potrzebuję uzupełniać zatowarowania o takie ilości. Straty są, więc duże. Jednak, jeśli rozdzieli się to na dwie kwiaciarnie, można już zmniejszyć ich poziom. Wysyłka kwiatów realizowana przez większość kwiaciarni dostępnych na rynku pozwoli nam cieszyć się z dokonanego wyboru. W ten oto sposób możliwe będzie wpłynięcie na wybór najlepszego rozwiązania pośród wszystkich możliwych.

Dodaj komentarz