Szczupłe kobiety zmagają się z cellulitem

Szczupłe kobiety zmagają się z cellulitem

Doszło do powstania celulitów, konieczna jest niesamowita dyscyplina i konsekwentne stosowanie preparatów, aby skórę conajmniej poprawić. Z uprawianiem sportu i ćwiczeniami siłowymi , zasadowymi produktami odżywczymi  i dużymi ilościami, dziennie pitej wody, możne te brzydkie wgniecenia w skórze  ( skóra pomarańczy) zredukować. Celulity nie są przywilejem kobiet otyłych  i starszych.

Powodem powstawania celulitów jest różna u kobiet i mężczyzn tkanka łączna, która u kobiet przebiega równolegle, u mężczyn w formie sieci i dlatego jest bardziej stabilna. Dodatkowo ważna jest ilość komórek tłuszczowych – kobiety mają wiele więcej niż mężczyźni, conajmniej podwójną ilość.

I te mogą się wypełniać

 Te wypełnienia przeciskają się jako brzydkie wgniecenia przez tkankę podskórną  i stają się widoczne. To jest także możliwe u szczupłych ud ,  młodych pup i niewytrenowanych przedramieni wszystkich grup wieku  – często jest to następstwem skłonności dziedzicznych, jeśli w wieku 20 lat patrzysz w lustro i stwierdzisz, że niestety nie możesz nosić krótkich spodenek. Około 80% wszystkich kobiet  jest tym dotkniętych. Szczególnie wyraziste są celulity podczas stania, ponieważ wtedy napinają się mięśnie. W pozycji leżącej prawie że nie widać tego kosmetycznego problemu.

Co można przeciw temu robić ?

Po pierwsze – masaż, ale prawidłowy! Masaż powinien poprawić ukrwienie tkanki łącznej  i tym samym pobudzić metabolizm. Profesjonaliści używają technik jak masaż przy pomocy baniek  albo pomp ssących, aby tkankę łączną bardzo pobudzić i zapewnić dobre ukrwienie. Możliwe jest także moce masowanie szczotką , szczególnie rano , albo prysznic ciepło – zimny, na zmianę. Następnie konieczne jest użycie kremu przeciw celulitom  albo olejku z liści brzozy i rozmarynu.

Również drenaże limfatyczne są optymalne ,aby uwolnić tkankę łączną od szlaki  i nadmiaru wody. Dodatkowo pozytywnie działają wizyty w saunie, pływanie w zimnych wodach, bieganie i jazda na rowerze  dla poprawy ogólnego wyglądu.

Dodaj komentarz