Symbolika rodzajów kwiatów

Symbolika rodzajów kwiatów

Myślę, że warto sugerować się znaczeniem kolorów kwiatów, gdyż wbrew pozorom wiele osób nadal zwraca na to uwagę. Natomiast do znaczenia samych rodzajów kwiatów wiele osób ma spory dystans. W wielu miejscach można czytać zestawienia tych znaczeń z międzywojnia, a nawet znaleźć wzmianki we współczesnych wersjach, jednak budzą one sporo sprzeczności.

Przykłady kwiatów i ich znaczenie

Na przykład barwinek może oznaczać prawdziwą przyjaźń, zwątpienie albo przyjemne wspomnienie. Bez to z kolei młodość, zaufanie. Goździk symbolizuje wierność, fantazję i gorącą miłość, a powój niemoc, wytrwałość. Ogółem jeden wielki miszmasz, nie trzeba, więc zawracać sobie tym zbytnio głowy. Niemniej, jeśli chcecie nadać swoim kwiatom głębszy sens, warto je odpowiednio dobrać, wspierając się którąś z dostępnych list znaczeń i wręczając kwiaty wybrance opowiedzieć jej o symbolice bukietu. To powinno zrobić na niej dobre wrażenie. Podpowiem, że kilka popularnych kwiatów ma zazwyczaj niezmienne znaczenie: fiołek – skromność, chaber – nieśmiałość. róża – miłość, niezapominajka– pamiętaj o mnie, tulipan – czułość. Liczba kwiatów Czy liczba ma znaczenie? Jedynie dla obdarowywanej i darczyńcy. Co prawda zasada mówiąca, że parzysta liczba jest zarezerwowana na uroczystości żałobne, ale nie sugerowałbym się tym. Nie widzę przeszkód, by na ósmą rocznicę wręczyć osiem róż. Polecam jednak pamiętać o zostawieniu sobie większych bukietów na szczególne okazje. Na co dzień wystarczy drobny bukiecik, a nawet jeden kwiatek. To z pewnością ją uszczęśliwi. Chodzi przecież o pamięć, a nie rozmach.

Zaskocz ukochaną!

Dodatkowo jedną z ciekawszych opcji jest wysyłka kwiatów realizowana przez wiele nowoczesnych kwiaciarni. Zdecydowanie warto korzystać z możliwości, jakie daje nam podobne rozwiązanie, aby przekonać się, że to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Trzymając się pewnych zasad znacznie łatwiej będzie nam dokonać wyboru najlepszego rozwiązania.

Dodaj komentarz