Sylwestrowe stylizacje paznokci

Sylwestrowe stylizacje paznokci

Efektowne sylwestrowe stylizacje paznokci mogą lśnić jak tafla, ale mogą też przypominać biżuterię. Są na tyle proste, że można je zrobić samodzielnie.

Ozdoby u nasady

Zdobienia u nasady są jednym z gorących trendów. Zaczynamy od pomalowania paznokci bezbarwnym lakierem. Po wyschnięciu przy pomocy pędzelka nanosimy u nasady jednego paznokcia biały lakier. Czekamy aż wyschnie i malujemy czarnym kolejny półksiężyc. Na koniec paznokieć malujmy top coatem. Na następnym paznokciu najpierw malujemy czarny półksiężyc. Będzie nam łatwiej namalować półksiężyce jeśli skorzystamy z szablonu do francuskiego manikiuru.

Metaliczne

Paznokcie mieniące się tęczowymi odcieniami to kolejny gorący trend. Tak ozdobione paznokcie możemy zrobić same korzystając ze specjalnego pudru. Nanosi się go na paznokcie wcześniej pomalowane zwykłą emalią do paznokci. Puder nanosimy na paznokcie zanim wyschnie zwykły lakier przy pomocy miniaturowej gąbki. Następnie paznokcie pokrywamy lakierem powierzchniowym.

Jak biżuteria

Do wykonania tej stylizacji potrzebna jest złota taśma, błyszczące ozdoby do paznokci, lakier w granatowym kolorze i lakier nawierzchniowy. Na paznokcie nakładamy dwie warstwy granatowej emalii. W poprzek płytki nakładamy kilka pasków metalicznej taśmy, przycinamy końce. Na koniec paznokcie malujemy topem, czyli lakierem powierzchniowym. Na jeszcze wilgotny top przy pomocy pęsetki wzdłuż taśmy naklejamy ozdoby.

Transparentne folie i naklejki

Wykorzystując transparentne folie i samoprzylepne naklejki możemy najszybciej wyczarować fantazyjne zdobienia na paznokciach. Folię transparentną nanosi się na płytkę paznokciową posmarowaną klejem, wygładza i po dwóch sekundach odrywa. Na płytce zostaje oryginalny wzorek lub piękny kolor. Samoprzylepną naklejkę wystarczy docisnąć do płytki.
Niezależnie od tego, jaki manikiur wybierzemy zawsze zaczynamy go od namoczenia i odsunięcia skórek oraz od opiłowania paznokci. Po tych wstępnych zabiegach nanosimy na paznokcie lakier podkładowy, a dopiero na koniec ozdabiamy je.

Dodaj komentarz