Skóra dzieci i słońce: to nie jest dobre połączenie

To musisz wiedzieć?

Słońce i skóra dzieci nie są przyjaciółmi.  Nigdy nimi nie byli i nigdy nimi nie będą. Tak, jak ważne jest słońce dla życia na ziemi, jest ono niebezpieczne dla wrażliwej skóry dziecka. Najlepsze porady, jak można skutecznie chronić dzieci znajdziesz w poniższym artykule. Szczególnie małe dzieci nie powinny w zasadzie  przebywać na słońcu. Powód jest bardzo prosty. Skóra dziecięca ma inną strukturę, aniżeli skóra dorosłych, ponieważ dziecko znajduje się w stanie rozwoju.

Skóra dzieci ma słabszą samoobronę

Do tego dochodzi, że jest cieńsza i wrażliwsza. Dojdzie do kontaktu ze słońcem, produkuje skóra dorosłych melaninę-barwnik skóry; my pozyskujemy brązową opaleniznę i skóra jest do pewnego stopnia chroniona przed promieniami UV. Skóra dziecka produkuje melaninę w bardzo małych ilościach i tym samym nie ma ochronnego działania. Poza tym nie jest jeszcze rozwinięta kwaśna warstwa ochronna skóry i aktywność gruczołów łojowych jest minimalna. Wszystkie te czynniki, w sumie, są odpowiedzialne za to, że skóra dziecka nie znosi słońca i dlatego musi być chroniona. Dzieci, które mają tylko roczek, albo są jeszcze młodsze nie powinny przebywać na palącym słońcu. Bardzo ważne jest zadbanie, aby zawsze znajdowały się w cieniu. Dobrą inwestycją jest parasolka przeciwsłoneczna. Czynnik ochrony przeciwsłonecznej z 30 chroni w 95% przed promieniowaniem UVB. To oznacza, preparaty ochrony przed słońcem z procentualnie wyższym czynnikiem, mają tylko marginalnie lepsze działanie. Bardzo ważne jest regularne, najlepiej co 2 godziny, nakremowanie dziecka. To zapobiega utracie działania użytego preparatu. W południe, nie powinny dzieci przebywać na słońcu, ale tylko w cieniu. W godzinach między 11 a 15.00 jest działanie słońca najintensywniejsze.

Odzież jest najbardziej skuteczną ochroną

Najlepsze  jest ubranie przepuszczające powietrze  , często z wprodukowaną ochroną przed słońcem. Jeśli tego nie ma , konieczne jest nakremowanie dziecka, mimo ubrania. Również pokrycie głowy jest bardzo ważne. Ono zapobiega oparzeniom i  udarze słonecznym. Aby dziecko chętnie nosiło pokrycie , powinno również decydować przy zakupie. Ważny jest kapelusik z szerokim rondem , aby twarz i kark były chronione. . Okulary przeciwsłoneczne są dobrym pomysłem. Intensywne promienie słoneczne nadwyrężają oczy i im szkodzą. Oczy pieką i możliwe jest ich zapalenie.  Przy użyciu środka ochronnego nie wolno oszczędzać. Lepiej nakremować za grubo, aniżeli ryzykować oparzenie. Konieczne jest zwrócenie uwagi, aby dzieci nie przebywały za długo na słońcu. Po około ⅔ czasu, kiedy są chronione, muszą pójść do cienia-to jest pewniejsze. Proszę również nie zapominać, że środki ochronne nie od razu działają. Dlatego nakremuj siebie i Twoje dziecko odpowiednio wcześnie. Zanim rozwinie ten preparat swoje pełne działanie minie co najmniej pół godziny. Jeśli jesteś na plaży lub na basenie, jest ważne użycie środka wodoodpornego. Mimo tego powinno się , po każdym pobycie w wodzie, na nowo nakremować. Woda i następne obcieranie się  zcierają część środka ochronnego. W środkach przeciwsłonecznych masz wybór różnych filtrów. Istnieją chemiczne i mineralne filtry. Obydwa mają zalety i wady: Filtr chemiczny wsiąka w skórę i wytwarza mechanizm obronny. Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Dodaj komentarz