Salon kosmetyczny

Salon kosmetyczny

Każdy właściciel salonu kosmetycznego już na samym początku musi wybrać odpowiedni sposób opodatkowania dla swojej firmy. O ile dla osób posiadających doświadczenie w biznesie nie jest to zwykle problemem, o tyle dla kosmetyczek stawiających swoje pierwsze kroki, jako przedsiębiorca wybór formy opodatkowania stanowi wyzwanie.

Sprawy finansowe

Formę opodatkowania najczęściej wybieraną przez kosmetyczki i wykazać, dlaczego jest tak korzystna. Pokażemy to na przykładzie jednego salonu, którego będziemy używać w kolejnych częściach tego artykułu, dotyczących pozostałych form opodatkowania. Ryczałt ewidencjonowany jest najchętniej wybieraną formą opodatkowania w salonach kosmetycznych, głównie przez prostotę księgowości, niski podatek (8.5% od usług i tylko 3% od sprzedaży). Najważniejszą cechą ryczałtu jest to, że podatek obliczany jest nie od dochodu (zysku salonu), ale od przychodu, czyli całości miesięcznego utargu. Ryczałt opłaca się, więc tam, gdzie działalność generuje stosunkowo niewielkie koszty, a marża przedsiębiorcy jest duża – w przypadku salonu, w którym pracuje tylko jedna osoba jest to rewelacyjne rozwiązanie.

Obliczenie podatku

Podatek salonu z naszego przykładu będziemy obliczać następująco. Kwota podatku należnego do zapłaty w naszym przykładowym salonie wyniesie, więc dla ryczałtu ewidencjonowanego. Salon kosmetyczny to miejsce, w którym kobiety mogą w pełni rozluźnić się. Zdecydowanie warto wybrać miejsce, w którym będzie to w pełni możliwe. Zdecydowanie warto wybrać gabinet kosmetyczny, w którym pracownicy dołożą wszelkich starać, aby wszystko przebiegło jak należy. Są to sprawy, które nie mogą zostać w żaden sposób zbagatelizować. Mając je na uwadze będziemy mogli cieszyć się z podjętej przez nas decyzji.

Dodaj komentarz