Salon kosmetyczny z zabiegami masażu

Salon kosmetyczny z zabiegami masażu

Z usług salonów kosmetycznych korzysta bardzo wiele osób. Oferta salonu powinna składać się z szerokiego zakresu zabiegów. Zapewni nam to dużą liczbę klientów i sprawi, że nasz salon będzie postrzegany jako bardzo dobry. W ofercie naszego salonu na pewno nie może zabraknąć masaży. Jakiego wyposażenia potrzebujemy wprowadzając zabiegi masażu do oferty?

Podstawowym wyposażeniem salonu kosmetycznego, w którym będą wykonywane zabiegi masażu jest profesjonalny stół do masażu. Na rynku dostępne są dwa rodzaje tych stołów. Jedne maja konstrukcję drewnianą, inne metalową. Wybór rodzaju konstrukcji nie ma większego znaczenia. O wiele ważniejsze jest wybranie stołu z odpowiednim blatem. W salonach kosmetycznych sprawdzą się stoły, których blaty zostały pokryte ekologiczną skórą. Taki blat bez trudu można umyć po zakończeniu zabiegu. Wybierając model stołu do masażu zwróćmy uwagę na to, czy jego zagłówek da się unieść. Masażysta/masażystka potrzebują do swojej pracy komfortowych warunków. Dlatego zadaniem właściciela salonu jest wybranie modelu stołu do masażu z możliwością regulacji wysokości. Kolejnym elementem stołu, na który należy zwrócić uwagę w trakcie zakupów jest stopień wyprofilowania blatu. Wybierajmy model, którego blat został wyprofilowany w taki sposób, że niezależnie od masy i postury klienta zajmie on na stole wygodną pozycję. Alternatywą dla stołu do masażu jest uniwersalny fotel kosmetyczny. Możemy nabyć taki fotel pod warunkiem, że istnieje możliwość rozłożenia go na płasko.

Kącik do masażu powinien zostać odgrodzony od części salonu, w której będą wykonywane inne zabiegi. Jeżeli nie możemy urządzić go w oddzielnym pomieszczeniu, koniecznie zakupmy parawan. Do niezbędnych sprzętów w salonie kosmetycznym, w którym będą wykonywane zabiegi masażu należą również:

    • obrotowy taboret dla masażysty;
    • szafka do przechowywania akcesoriów i kosmetyków;
    • ręczniki jednorazowe lub frote.

W salonie koniecznie należy urządzić szatnię dla klientów korzystających z zabiegów masażu.

Dodaj komentarz