Salon kosmetyczny godny polecenia

Salon kosmetyczny godny polecenia

W zakresie higieny, gabinet kosmetyczny niewiele różni się od medycznego gabinetu zabiegowego. W obu miejscach przeprowadzane są zabiegi, podczas których osoba wykonująca zabieg ma kontakt ze skórą człowieka i płynami ustrojowymi. Warto jest również dodać, że istnieje duże ryzyko, że bez sterylnych narzędzi możemy zostać zarażeni jakąś bakterią lub wirusem. Zwracajcie, więc uwagę na sterylność gabinetów i nie bójcie się pytać o sposoby sterylizacji.

Jak urządzany?

Profesjonalny gabinet powinien posiadać w tym zakresie ogromną wiedzę, a tym samym – udzielić każdej zainteresowanej osobie wyczerpującej odpowiedzi. Tak samo jak wykwalifikowana kadra, tak równie istotny jest profesjonalny sprzęt i wysokiej jakości produkty. Bardzo ważne, aby kosmetyki wykorzystywane do zabiegów pochodziły od ich oficjalnych dystrybutorów i aby posiadały wszystkie niezbędne certyfikaty, badania kliniczne, protokoły czy instrukcje. Dzięki jasnym i przejrzystym informacjom na temat sprzętu i kosmetyków mamy pewność, że salon nie ma przed nami nic do ukrycia.

Rozmowa jest bardzo istotna

Ostatnią, ale równie ważną kwestią staje się przeprowadzenie przed zabiegiem szczegółowej konsultacji i wywiadu. Nie tylko, co do naszych oczekiwań, ale wszelkich ewentualnych przeciwskazań, wątpliwości, stanu zdrowia czy przyjmowanych leków. Dodatkowo jest to czas, podczas którego kosmetolog czy też lekarz medycyny estetycznej powinien poinformować nas o przebiegu zabiegu, przygotowaniu do niego, a także opowiedzieć o pielęgnacji skóry i jej możliwej reakcji już po nim. Gabinet kosmetyczny to jedno z tych miejsc, które bez wątpienia. Mając to na uwadze będziemy mogli cieszyć się podjętą przez nas decyzją.

Dodaj komentarz