Pomocy , moje włosy wypadają!

Pomocy , moje włosy wypadają!

Zdrowe, pełne włosy – która kobieta nie marzy o nich. Zdrowe, piękne włosy są symbolem młodości  i siły, są od razu widoczne i atrakcyjne. O wypadaniu włosów, mówimy, jeśli więcej niż 100 włosów opuściło skórę głowy i pozostało w ręczniku lub szczotce – przy długich włosach może to wywołać płacz szybciej niż przy włosach krótkich.

Bardzo konkretnym wskaźnikiem na wypadanie włosów jest powstawanie zakola, bardzo szybko się rozprzestrzeniającego , przerzedzanie włosów szczególnie na przedziałku  lub tyle głowy. Im mniej włosów ma ” kobieta”, im cieńszymi są one, tym bardziej będzie „płakała” przy utracie każdego, pojedyńczego włosa.

Rozpacz ją ogarnia!

Czasem pojawiają się całkowite łyse miejsca na głowie , nawet u bardzo młodych kobiet. Tutaj jest najczęstszą przyczyną nadmierne użycie włosów ( sztuczne podłużanie, farbowanie ,wygładzanie, suszenie suszarką itd..). Szansa, że włosy „odżyją” jeśli poddamy je czasowej „abstynencji” jest bardzo duża. I do momentu ponownego wzrostu nowych włosów  powinno się nosić włosy powiązane lub pokryte chustką… Co robić przy wypadaniu włosów? Pomoc od wewnątrz: witamina H (B7, biotyna), zwana także „witaminą włosów” , ma pobudzić produkcję keratyny – substancji budowlanej włosów. W najlepszym przypadku zostaje zahamowane wypadanie i jakość włosów ulega poprawie . W najgorszym przypadku nic to nie pomoże, działanie uboczne lub przedawkowanie preparatu nie jest znane. Witaminę H można kupować jako suplement diety.

Pomocy z zewnątrz:

Produkty do pielęgnacji skóry  na podstawie zasadowej i prepraty stymulujące porost włosów.  Dostępnymi na rynku są wody do włosów, szampony, rozpylacze i kuracje, które obiecują pozytywne rezultaty. Jedno mają wspólnie: one odkwaszają i uwalniają od szlaki korzonki włosów , remineralizują  i zapewniają korzonkom świeże odżywki. One są dostępne w bardzo różnych stężeniach  i wspierają procesy poprzez zawarte substancje  działające celowo na podstawę korzonków włosów.

Dodaj komentarz