Otwieramy kwiaciarnię: co trzeba kupić?

Otwieramy kwiaciarnię: co trzeba kupić?

Wśród osób chcących założyć własną firmę nie brakuje tych decydujących się na otworzenie kwiaciarni. Wielu z nich wydaje się, że jest to biznes mało wymagający. Tymczasem okazuje się, że aby kwiaciarnia działała sprawnie i przynosiła oczekiwane zyski należy w nią niemało zainwestować. Co trzeba kupić, aby pracowało się sprawnie, a klienci nigdy nie narzekali?

Podstawą w każdej kwiaciarni są oczywiście kwiaty. Niestety, nawet najświeższe i najpiękniejsze na nic się zdadzą, jeśli nie będziemy mieć odpowiednich narzędzi do pracy z nimi. Dlatego otwierając kwiaciarnię, trzeba zakupić przede wszystkim ostre sekatory, nożyczki i nożyki. W kwiaciarni są one po prostu niezbędne. Najlepiej mieć ich kilka. Kiedy jedne się stępią, będzie można od razu sięgnąć po następne. Trzeba pamiętać, że narzędzi tych używa się nie tylko podczas przygotowywania bukietów, ale również zaraz po przywiezieniu kwiatów do kwiaciarni. Muszą one bowiem zostać przed umieszczeniem w wodzie podcięte.

W kwiaciarni nie może zabraknąć również gąbek florystycznych. Wielu początkujących kwiaciarzy rezygnuje z nich, nastawiając się na sprzedaż jedynie bukietów. Tymczasem okazuje się, że kompozycje roślinne również warto mieć w swojej ofercie, a ich wykonywanie na gąbkach florystycznych jest zdecydowanie prostsze. Najtańsze są gąbki florystyczne w kształcie prostokąta. Chcąc oferować swoim klientom nowoczesne kompozycje, warto jednak stawiać również na te nieco mniej standardowe. W hurtowniach florystycznych znaleźć można nawet gąbki w kształcie kuli. Gąbki florystyczne dzieli się na te przeznaczone do układania kwiatów sztucznych i te do kwiatów żywych. Te drugie przed zastosowaniem należy namoczyć w wodzie. Dzięki temu kwiaty dłużej zachowają świeżość.

W kwiaciarni nie może zabraknąć również drutu. Jest on niezbędny chociażby wówczas, gdy do wykonania mamy wieniec pogrzebowy bądź kaskadową wiązankę ślubną. Większość florystów kupuje druty w zwykłych sklepach z artykułami metalowymi. Są one w nich po prostu tańsze.

Dodaj komentarz