Odpowiedni szampon dla odpowiednich włosów

Odpowiedni szampon dla odpowiednich włosów

Rady dotyczące mycia i pielęgnacji włosów są zawsze cenne. Należy na początku wspomnieć, że istnieją różne rodzaje włosów. Co oznacza, że nie każda wskazówka jest odpowiednia do każdego typu włosa. Tutaj znajdziesz różne porady, jak pielęgnować poszczególne rodzaje włosów.

Kosmetyki naturalne mają tę zaletę, że są one łagodne dla włosów i skóry głowy

Substancje powierzchniowo czynne z odnawialnych surowców delikatnie oczyszczają, a wysokiej jakości ekstrakty roślinne, eteryczne olejki i tłuszcze roślinne pielęgnują skórę głowy i włosy. Kosmetyki naturalne są tworzone bez syntetycznych barwników, konserwantów, składników zapachowych oraz, co więcej, są bez silikonów, PEG, siarczanów id. , które mają często agresywne działanie, dlatego już nic więcej nie stoi Ci na przeszkodzie w codziennej łagodnej pielęgnacji twoich włosów. Suche, łamliwe włosy. Ten rodzaj włosów występuje często przy długich lub/ i chemicznie pielęgnowanych włosach. Włosy są wrażliwe, dlatego często się rozdwajają i łamią. Rezygnuj dlatego tak często, jak to tylko możliwe z ciepła (suszarka do włosów, prostownica itd.) i susz włosy na powietrzu. Unikaj do tego chemicznych farb lub rozjaśniaczy, jak również innych szkodliwych rzeczy dla twoich włosów jak trwała ondulacji lub częste prostowanie włosów. Przy suchej, łuszczącej się skórze głowy najlepsza jest intensywna pielęgnacja. Pomocne są np. opakowania z olejkiem arganowym i jogurtem naturalnym.

Olej intensywnie tłuści, a jogurt dba o nawilżenie

Oba usuwają łupież. Najlepszy rezultat osiągniesz, gdy wmasujesz każdy z tych produktów krótko w skórę głowy i włosy. Następnie owiń włosy ręcznikiem i pozostaw na pół godziny do zadziałania. W następnej kolejności spłukać włosy wodą, nie myć. Pamiętaj o tym, aby włosy z łupieżem nie myć zbyt ciepłą wodą lub suszyć je suszarką. Co więcej: Również woda różana chroni przed wysuszaniem skóry. Specjalnie w zimie, gdzie ciągle przebywasz w pomieszczeniu z suchym powietrzem z grzejnika. Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Dodaj komentarz