Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Wiele zwyczajów dotyczących kwiatów zanikły. Z pewnością mało, kto zdecyduje się na wręczanie codziennie nowego bukietu swojej narzeczonej. Z kwiatowych posłańców korzystamy natomiast coraz chętniej, gdyż usługi te są coraz bardziej dostępne i robią wielkie wrażenie na obdarowanej. Wysyłka kwiatów to jeden z tych wariantów, który zdecydowanie powinien zostać wzięty pod uwagę.

Czy warto wiedzieć co kwiaty oznaczają?

Natomiast z pewnością przetrwała do naszych czasów tak zwana „mowa kwiatów”, czyli symbolika ich kolorów i rodzajów. Nie każdy będzie podchodził to tych spraw na serio, ale warto orientować się, co może zostać odczytane z naszego bukietu. Z tego, że popełniający gafę mężczyzna chciał jak najlepiej, kiedy trafi na kobietę zwracającą uwagę na takie detale? Znaczenie kolorów jest bardzo proste do zapamiętania, więc nie powinniśmy się przed nim bronić. Jeżeli chodzi o biel to przyjęło się uważać w naszej kulturze, że biel symbolizuje czystość, nieskazitelność i niewinność. Białe kwiaty będą, więc dobrym wyborem, kiedy nie chcemy budzić podejrzeń o skrywaną sympatię. Natomiast róż, jako kolor pośredni między bielą a czerwienią, symbolizuje przyjaźń. Jest to nieco kokieteryjny wybór, który przywodzi na myśl głębsze uczucia, a jednak pozostawia dużą dozę niedomówienia.

Nie nadużywaj symboliki!

Nie zapominajmy również o tym, że czerwone kwiaty będą wprost mówiły o miłości. Mężczyźni zazwyczaj idą na łatwiznę i za każdym razem sięgają po ten kolor. W efekcie są przewidywalni i nie zachowują sobie pola do wyrazu silniejszych uczuć. Polecam zostawić czerwone kwiaty, zwłaszcza róże, na specjalne okazje, a w innych sytuacjach bawić się formą. Żółte kwiaty trafiają się dość często, a jednak kulturowo uznawane są za symboli zazdrości, fałszu, a nawet nienawiści. Coraz mniej osób pamięta o tym jednak i powoli kolor ten zyskuje nowe znaczenie. Zaczyna kojarzyć się raczej z siłą, sukcesem i mądrością. Jeśli kupujemy takie kwiaty, warto dopowiedzieć obdarowanej, co chcieliśmy nimi powiedzieć. Mowa kwiatów to kwestia, która nie może zostać przez nas w żaden sposób zbagatelizowana.

Dodaj komentarz