Modnie ozdobione paznokcie

Modnie ozdobione paznokcie

Modnie ozdobione paznokcie są uzupełnieniem sylwestrowej kreacji. Jak można je ozdobić?

Najmodniejsze trendy

Wśród kolorów królują ciemne odcienie: granat, czerń, fiolet. Modne są także metaliczne lakiery. Na sylwestrowy bal najlepiej sprawdzi się srebrny lub złoty. Na topie pozostają brokaty, wzory graficzne, cętki i manikiur ombre. Modne są także naklejane piórka, cyrkonie i perełki.

Moon manikiur

Ozdobą paznokci jest srebrny księżyc namalowany cieniutkim pędzelkiem u nasady paznokci. Przed wykonaniem tego zdobienia na paznokcie należy nanieść bazę, która zapobiegnie powstaniu ciemnych przebarwień. Następnie paznokcie malujemy lakierem w kolorze fuksji. Kiedy emalia wyschnie przy pomocy bardzo cienkiego pędzelka lakierem w kontrastowym kolorze u nasady płytek malujemy półksiężyc. Pozostawiamy do wyschnięcia i nanosimy utwardzacz. Półksiężyce możemy namalować emalią w srebrnym, białym lub czarnym kolorze.

Turkusowy manikiur

Do jego wykonania potrzebna jest emalia w złotym i turkusowym kolorze oraz kawałek kuchennej folii. W pierwszej kolejności paznokcie malujemy lakierem podkładowym. Następnie nakładamy na paznokcie złotą emalię. Z kawałka folii aluminiowej formujemy niewielki stempelek. Na kawałek folii wylewamy odrobiną turkusowej emalii, maczamy w niej stempelek i wykonujemy nim na płytkach paznokci nieregularne plamki. Plamki możemy zrobić na wszystkich paznokciach lub tylko na trzech albo dwóch. Po wyschnięciu turkusowej emalii nakładamy warstwę utwardzacza.

Paznokcie w kratkę

Do wykonania takiego manikiuru potrzebne nam będą dostępne w drogeriach samoprzylepne szablony. Zaczynamy od pomalowania paznokci lakierem podkładowym, następnie malujemy je złotym lakierem. Kiedy lakier wyschnie pęsetą naklejamy szablony. Krateczka może być ukośna lub prosta. Paski delikatnie dociskamy i nanosimy lakier w czerwonym kolorze. Cierpliwie czekamy aż lakier dobrze wyschnie, trwa to nawet pół godziny. Wtedy odrywamy paseczki i nanosimy utwardzacz. Nie możemy oderwać ich zbyt wcześnie, gdyż wzór będzie nierówny.

Dodaj komentarz