Manikiur na sylwestra

Manikiur na sylwestra

Paznokcie to jedynie detal, ale jeśli będą pięknie ozdobione, będą zwracać uwagę w takim samym stopniu jak makijaż, fryzura i strój. Jak pomalować paznokcie na sylwestrową zabawę?

Srebrne kropeczki

Aby tak pomalować paznokcie konieczna jest baza w odcieniu jasnego koloru fuksji. Wykonanie manikiuru zaczynamy od nałożenia bezbarwnego lakieru podkładowego, a następnie od nałożenia dwóch warstw odcienia jasnej fuksji. Obie warstwy muszą dobrze wyschnąć. Następnie przy pomocy tak zwanej sondy z małą, średnią i dużą kulką na każdym paznokciu malujemy kropki lakierem w srebrnym odcieniu. Największe kropki powinny znaleźć się przy krawędzi. Kiedy wzorek wyschnie, zabezpieczamy go cienką warstwą utwardzacza.

Z brokatem

Do wyboru w tym przypadku mamy trzy możliwości. Pierwsza z nich to wybranie przezroczystego lakieru, w którym zostały zatopione drobinki brokatu. Inna możliwość to pomalowanie całych paznokci lakierem w kolorze szarego beżu. W tej wersji przezroczystym lakierem z brokatem malujemy tylko same ich brzegi. Trzecia możliwość to pomalowanie paznokci kolorowym lakierem z drobinkami brokatu lub nałożenie zwykłego lakieru i nałożenie na niego warstwy przezroczystego lakieru z brokatem.

Metaliczny połysk

Mieniące się metalicznym blaskiem lub mocno połyskujące lakiery to bardzo gorący trend. Na topie (idealne na sylwestrową i karnawałową zabawę) są przede wszystkim takie metaliczne kolory jak: miedź, złoto, srebro. Ale modne są także wyraziste czerwienie i intensywne odcienie niebieskiego. Możemy wybrać także ciemne beże, krecią czerń, stonowane odcienie zieleni.

Złote drobinki na brzegach

Wystarczy brzegi ozdobić złotymi drobinkami, aby pomalowane szarobrązowym lakierem paznokcie zamieniły się w wieczorowy manikiur. Aby uzyskać taki efekt paznokcie malujemy najpierw bezbarwnym lakierem podkładowym. Nakładamy dwie warstwy i czekamy aż wyschną. Następnie w poprzek krawędzi paznokci nanosimy brokat. Kiedy wyschnie nanosimy drugą warstwę od końcówki paznokcia aż do jego połowy. Na koniec zabezpieczamy manikiur utwardzaczem.

Dodaj komentarz