Lubin On-Line – każdy znajdzie coś dla siebie

Lubin On-Line - każdy znajdzie coś dla siebie

Największym kapitałem Lubina są jego mieszkańcy. Dzięki nim nasze miasto tak prędko się rozwija. Ich inwencja, solidność , a ponadto zdolności zawodowe wyznaczają dobrą prognozę na nadchodzące czasy. Chlubą naszego miasta jest cały czas jedno z największych i najlepszych polskich przedsiębiorstw KGHM Polska Miedź S.A. Ostatnie lata cechuje również dynamiczny rozwój gospodarczy sektora lubińskiej branży usługowej i handlowej.

Lubin to znaczące na Dolnym Śląsku centrum kultury i sztuki. Tutaj odbywają się cykliczne imprezy, w których udział biorą największe gwiazdy polskiej sceny rozrywkowej. W dwóch galeriach – Zamkowej i Jadwidze – amatorzy sztuki poznają twórczość najwybitniejszych artystów grafików państwie i Europy. Przy ośrodku kultury Muza powstało kilka kół zainteresowań.

Powszechnie uważa się, że miasto to głównie budynki, ulice, place i inne obiekty infrastruktury i funkcjonalności publicznej. Ścieżki przyrodnicze Droga do dębów, Po parkach Lubina i Przez Dolinę Zimnicy w Lubinie prezentują Lubin z innej strony, Lubin jako miasto zielone i ekologiczne.Rzeczywiście jeszcze jednym najistotniejszym elementem składowym miasta są obszary zielone, które kształtują jego charakter. Powinno się co więcej wspomnieć, że dla wielu ludzi mieszkających w miastach zieleń miejska jest w znaczącej liczbie sytuacji ich wyłącznym łącznikiem ze światem przyrody.

Lubin – miasto i gmina w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim, siedziba powiatu lubińskiego i gminy wiejskiej Lubin. Lubin On-line – lokalny portal miejski – folder firm i ogłoszenia. Zapraszamy!

O ile zastanawiają się Wy, jak atrakcyjnie spędzić czas wolny to zalecamy wizytę na lubińskiej kręgielni. Pasjonaci wspinaczki górskiej znajdą najwyższy w Polsce obiekt (34,5 m) przystosowany oryginalnie do uprawiania tego sportu – wieżę ciśnień. Jest to najwyższa na świecie ściana wspinaczkowa wzniesiona w centrum aglomeracje. Prowadzone są tu cyklicznie turnieje wspinaczkowe.Fani jazdy na rowerach i deskorolkach korzystają z nowopowstałego skateparku , a ponadto rozciągniętych po pełnym mieście ścieżek rowerowych. Fanom innych dyscyplin sportu nasze miasto oferuje szereg atrakcyjnych imprez. Są to m.in.: regularnie rozgrywane mecze piłki nożnej, ręcznej, siatkówki.

Ludzie, którzy nad sport przedkładają rozrywki typowo kulturalne mogą wyselekcjonować się na ogólnopolskie spotkania literackie, czy festiwal teatrów ulicznych. Miejscowe przybytki X Muzy dbają zaś o to aby miejscowi kinomani mogli oglądać najnowsze premiery filmowe oraz światową klasykę kina.

Dodaj komentarz