Kupujemy grzebień: o czym pamiętać?

Pedicure: popularny zabieg kosmetyczny

W kosmetyczce każdej kobiety oraz na półce w każdej łazience znajdziemy szczotkę lub grzebień do włosów. Grzebienie to akcesoria, których większość kobiet ma przynajmniej kilka. Jak wybrać dobry grzebień, który nie będzie niszczył włosów?

Wygodny i trwały

Grzebienia używamy przynajmniej kilka razy w ciągu dnia – powinien więc być wygodny, a przy tym trwały. W sklepach do wyboru mamy grzebienie wykonane z bardzo różnych tworzyw. Popularne są grzebienie wykonane z plastiku. Są stosunkowo tanie, mają bardzo różny rozstaw ząbków. Te, które mają bardzo gęsto osadzone ząbki mogą wybrać panowie, którzy noszą bardzo krótkie fryzury. Decydując się na zakup plastikowego grzebienia należy bardzo uważnie przyjrzeć się jego powierzchni. Nie może być na niej żadnych zadziorków, które będą szarpać i łamać włosy. Oprócz grzebieni z plastiku do wyboru mamy także takie z drewnianymi ząbkami. To bardzo dobre grzebienie. Są trwałe, nie szarpią włosów, doskonale sprawdzają się jako grzebienie do rozczesywania włosów. Do produkcji grzebieni wykorzystywany jest także ebonit. Grzebienie ebonitowe mają właściwości antystatyczne, nie powodują więc elektryzowania się włosów. Grzebieni z ebonitu używają fryzjerzy. Plusem tych grzebieni jest także to, że bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Grzebienie wykonuje się także z szylkretu lub kości. Grzebienie te są jednak coraz trudniej dostępne, są również bardzo drogie.

Kupujemy grzebień: o czym pamiętać?

Jak dbać o grzebienie?

Odpowiednio pielęgnowany grzebień może nam posłużyć wiele lat. Na grzebieniu osadza się kurz, sebum oraz resztki kosmetyków używanych do stylizacji włosów. Dlatego też wszystkie grzebienie musimy regularnie myć. Do mycia używamy ciepłej wody, do której dodajemy kilka kropli szamponu. Grzebienie możemy umyć także mydłem. Silne zabrudzenia między ząbkami usuwamy szczoteczką. Szczególnie delikatnie myjemy grzebień z drewna; drewno jest materiałem, które nie lubi wilgoci.

Dobrze dobrany grzebień na pewno nie zniszczy naszych włosów. Nigdy nie rozczesujmy ich na siłę.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/76-grzebienie-do-rozczesywania-wlosow

Dodaj komentarz