Który wybrać szampon oczyszczający i jaką wybrać odżywkę nawilżającą?

Hurtownia odzieży a małe butiki

Szampony i odżywki powinny zawierać składniki, które będą mieć jednocześnie działanie nawilżające, antybakteryjne i przeciwłupieżowe. A zatem który szampon i która odżywka będą odpowiednie przy swędzeniu skóry głowy? Przede wszystkim te, które będą zawierać naturalne składniki jak: gliceryna, olej arganowy, olej rycynowy, ekstrakt z czarnej porzeczki, wyciąg z liści i kory brzozy, betainę czy kwas mlekowy.

Który wybrać szampon oczyszczający i jaką wybrać odżywkę nawilżającą?Należy również, podobnie jak w przypadku peelingu enzymatycznego, uwzględnić kwestię jednoczesnego braku w tych preparatach składników typu SLS/SLES, parabenów, olejów mineralnych oraz ropy naftowej. Przy wyborze szamponu i odżywki warto kierować się składem kosmetyków oraz opiniami osób, które mają największe pojęcie o włosach i skórze głowy.

Jak zapobiegać przetłuszczaniu się skóry głowy ?

Przetłuszczające się włosy, a właściwie przetłuszczająca się skóra głowy (bo w praktyce to właśnie ona ulega “przetłuszczaniu się”) to problem, który dotyczy wielu osób i wymusza często konieczność codziennego mycia włosów. Choć to zwykle przyjemna czynność, wcale nie jest konieczna z tak dużą częstotliwością. Przede wszystkim należy podkreślić, że “przetłuszczające się włosy” to efekty widoczne na długości włosów, a nie problem z włosami. “Efekt przetłuszczonych włosów” objawia się zjawiskiem popularnie określanym mianem: “oklapu włosów. Nadmierne przetłuszczanie się skóry głowy może wynikać z jednego lub, jak jest zazwyczaj, z wielu czynników.

Możemy je podzielić na dwa rodzaje:

Wewnętrzne przyczyny przetłuszczania się skóry głowy, zewnętrzne przyczyny przetłuszczania się skóry głowy. Do wewnętrznych przyczyn zaliczamy: zaburzenia gospodarki hormonalnej (w tym zaburzenia tarczycy, związane z ciążą oraz okresem dojrzewania), nieprawidłowe odżywienie organizmu (w tym niedobór witamin), choroby autoimmunologiczne (w tym ŁZS – Łojotokowe Zapalenie Skóry). Do zewnętrznych przyczyn przetłuszczania się skóry głowy zaliczamy: zanieczyszczenie powietrza lub nieprawidłową pielęgnację skóry głowy i włosów.

Dodaj komentarz