Kosmetyki oczyszczające skórę głowy i włosy z nadmiaru łoju

Kosmetyki oczyszczające skórę głowy i włosy z nadmiaru łoju

Rynek kosmetyczny bogaty jest w preparaty do pielęgnacji skóry głowy i włosów. Są wśród nich także kosmetyki oczyszczające, których zadaniem jest bezpieczne oczyszczenie powierzchni skóry z nadmiaru zrogowaciałego naskórka, rozpuszczeniu łoju oraz regulacja gruczołów łojowych. Część z nich zawiera również składniki, które odżywiają i nawilżają skórę głowy.

Który kosmetyk oczyszczający wybrać?

Przy wyborze kosmetyków oczyszczających należy kierować się nie kryterium ceny, a działaniem i składem kosmetyków. Produkt musi przede wszystkim: nie zawierać SLS/SLES, silikonów i innych składników, które mogą powodować wysuszenie skóry głowy, nie zawierać drobinek (np. kawy), które mogą uszkodzić powierzchnię skóry głowy, mieć naturalny skład, aby zwiększać bezpieczeństwo jego użycia, nie zawierać substancji aktywnych, które mogą przenikać do krwiobiegu, co jest szczególnie ważne m.in. w przypadku kobiet w ciąży, mieć działanie delikatnie oczyszczające, gdyż zbyt silne działanie może wywołać efekt daleki od zamierzonego, skupiać się na oczyszczeniu powierzchni skóry głowy z nadmiaru łoju i regulacji pracy gruczołów łojowych. Popularne szampony do włosów przetłuszczających się zwykle, jak sama nazwa wskazuje, są do użytku na włosy.

Nie rozwiązuje się zatem w ten sposób źródła problemu, a jedynie próbuje się walczyć z efektem

Wartym pokreślenia jest fakt, że aby móc rozwiązać problem nadmiernego przetłuszczania się skóry głowy, trzeba skierować działania przede wszystkim na skórę głowy. Może w tym pomóc peeling enzymatyczny, czyli peeling w którym za działanie oczyszczające odpowiadają kwasy. Kwasy nawet przy wysokich stężeniach mają niski potencjał drażniący, co innymi słowy, czyni je skutecznymi i bezpieczniejszymi w użyciu niż peelingi mechaniczne.

Dodaj komentarz