Kolonie zagraniczne nad morzem

Rozwiąż swój problem z zalegającym w firmie olejem

Kiedy zdecydujemy się wysłać nasze dziecko na kolonie zagraniczne nad morzem, to powinniśmy dokładnie przypilnować tego w jaki sposób nasz podopieczny spakuje się na wyjazd, a przede wszystkim zadbać o to co spakuje.

Ważne są oczywiście dokumenty.

Musimy mieć świadomość, że dziecko jedzie do obcego państwa i jeśli zdarzy się tam cokolwiek złego, to dziecko musi mieć przy sobie komplet dokumentów, które potwierdzą jego prawo do przebywania na danym obszarze oraz pomocy. Dlatego przede wszystkim pakujemy paszport oraz drugi dokument tożsamości. Może to być legitymacja szkolna lub w przypadku starszych osób, studencka. Warto też zadbać o to, aby ubezpieczenie, którym objęte jest dziecko w Polsce, funkcjonowało także za granicą. Oznacza to konieczność wyrobienia specjalnej karty, która jest honorowana we wszystkich krajach UE i niektórych krajach poza europejskich. Dzięki niej w przypadku wystąpienia jakiegokolwiek wypadku, który wymagać będzie pomocy lekarza, dziecko otrzyma natychmiastową i oczywiście bezpłatną pomoc.

Po dokumentach pakujemy do walizki wszelkie ubrania oraz bieliznę.

Pamiętajmy nie tylko o ubraniach letnich, ale też płaszczu przeciwdeszczowym oraz nieco cieplejszych ubraniach na chłodniejsze dni. Warto zadbać, aby dziecko na wyjeździe posiadało przynajmniej dwie pary butów oraz klapki, które zabierze ze sobą pod prysznic czy na plaże. Spakujmy też wszelkie środki na smarowanie, krem do ciała, środki czyszczące, a także te do utrzymania higieny osobistej i podstawowe leki przeciwbólowe. Warto też przypilnować spakowania, wydawałoby się mniej potrzebnych rzeczy. Chodzi tu na przykład o reklamówkę na brudną bieliznę, chusteczki higieniczne, chusteczki oczyszczające, etui lub saszetkę na dokumenty i portfel z pieniędzmi, a także mały plecak, który dziecko będzie mogło wziąć ze sobą na wycieczkę czy na plaże i schować tam najpotrzebniejsze rzeczy. Bezpośrednio przed wyjazdem zadbajmy też o to, aby dziecko miało komplet numerów telefonów, tak do obojga rodziców, jak i też do ambasady polskiej w danym państwie.

Więcej na https://www.atas.pl/pl/obozy-zagraniczne

Dodaj komentarz