Jakie pędzle potrzebujemy do wykonywania makijażu?

Jakie pędzle potrzebujemy do wykonywania makijażu?

W drogeriach znajdziemy szeroki wybór pędzli do wykonywania makijażu. Ich skompletowanie pozwoli nam na wykonywanie stosownego make-up, nawet w przypadku osób początkujących.

Rodzaje pędzli

Pędzle do twarzy, które musimy mieć, to przede wszystkim aplikator do podkładu i korektor. Pozwala on na precyzyjną i równomierną aplikację kosmetyków w płynie, zarówno korektorów, jak i podkładów. Cechą charakterystyczną jest tutaj ścięta końcówka, która ma za zadanie dokładne rozprowadzenie kosmetyku nawet w okolicach nosa i kącikach oczu. Niezwykle przydatne będą też pędzle do pudru. Są one stosunkowo grube i mają gęste włosie. Często występuje w postaci kabuki, czyli na niewielkim trzonku. Jego główka jest lekko zaokrąglona. Doskonale sprawdzają się, jeśli chodzi o pudry mineralne. Z kolei pędzel do korektora nadaję się do nakładania każdego rodzaju korektorów. Nie tylko skutecznie jest rozprowadzi, ale też zamaskuje niedoskonałości skóry. Ostatecznie zakupmy też na samym początku pędzel do różu. To pędzel niewielkich rozmiarów, który wyposażony jest w ukośne końcówki. Te pozwalają na wygodną i precyzyjną aplikację różu lub bronzera. Warto zadbać, aby włosie było wyjątkowo miękkie, dzięki czemu łatwo złapie pigment.

Inne pędzle

Jeśli nabrałyśmy już nieco wprawy w wykonywaniu makijażu, to możemy zakupić pędzel do cieni. . Pędzelek pomaga rozjaśnić lub pogłębić okolice oczu. Z kolei pędzel do ust pozwala nam obrysować kontury ust i perfekcyjnie je pomalować. Pigment zawarty w szmince dobrze wnika we wszelkie zagłębienia i makijaż utrzymuje się znacznie dłużej. Ostatecznie wyróżnić należy też pędzel do brwi. Jest on nam niezwykle przydatny, jeśli chcemy mieć wyraźnie zarysowane brwi. Ten rodzaj pędzla najczęściej jest dwustronny. Na jednym końcu znajduje się grzebyk, za pomocą którego przeczeszemy brwi, z drugiej zaś bardzo cieniutkie włosie, dzięki któremu precyzyjnie naniesiemy cień. Jeśli skompletujemy powyższe pędzle do twarzy, to jesteśmy w stanie wykonać praktycznie każdy rodzaj makijażu.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/8-do-twarzy

Dodaj komentarz