Jakie kwiaty wybrać na ślub?

Jakie kwiaty wybrać na ślub?

Jak powszechnie wiadomo świat roślin jest niezwykle barwny i bardzo różnorodny. Z tego naturalnego bogactwa korzystają floryści na całym świecie, proponując klientom rozmaite rozwiązania w kwestii doboru kwiatów na ślub i przyjęcie weselne. Kwiaty to wspaniały element dekoracyjny, który bez wątpienia będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Kwiaty jako dekoracja

Cechy charakterystyczne, dostępnych na rynku roślin i dodatków spowodowały, że w świecie florystyki zaczęto wyróżniać konkretne style w dekoracjach. Dodatkowo jest to tendencja dotycząca także oprawy ślubnej. Zastanawiasz się nad wyborem kwiatów na swój ślub? Wśród tych najpopularniejszych znajduje się styl rustykalny, w którym dominują kwiaty polne bądź te przypominające, występujące na polach, łąkach i w lasach rośliny. W tym przypadku typowe jest stosowane drewna, czy wikliny, czasem także latarni na świece oraz koronek i włóczek. Innym przykładem jest styl glamour. Jego cechami charakterystycznymi są błyskotki, np. kryształy lub broszki oraz złote, czy srebrne dodatki, np. kandelabry. Kolejny styl to romantyczny, którego ulubionymi kwiatami są te w tzw. pudrowych odcieniach – hortensje, rozmaite gatunki róż – od gałązkowej po pienną, goździki, czy powracająca w wielkim stylu gipsówka. Ostatnim przykładem jest styl nowoczesny – bardzo geometryczny, w którym chętnie wykorzystywane są proste naczynia, np. białe ceramiczne kwadraty oraz rośliny z pierwszej grupy znaczeniowej, czyli tzw. egzotyki jak strelicje, helikonie czy kurkuma.

Wyjście z ram

Pamiętajmy, że funkcjonujące w dekoracjach ślubnych style, wcale nie muszą nas ograniczać. Mogą za to pomóc w sytuacji, kiedy ilość dostępnych rozwiązań, powoduje u nas stres i dezorientację – czasem od przybytku głowa jednak potrafi rozboleć. Wysyłka kwiatów realizowana przez internetowe kwiaciarnie zajmuje się dostarczeniem również roślin na tego typu okazje jak śluby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *