Jakie kwiaty wybrać na ślub?

Jakie kwiaty wybrać na ślub?

Jak powszechnie wiadomo świat roślin jest niezwykle barwny i bardzo różnorodny. Z tego naturalnego bogactwa korzystają floryści na całym świecie, proponując klientom rozmaite rozwiązania w kwestii doboru kwiatów na ślub i przyjęcie weselne. Kwiaty to wspaniały element dekoracyjny, który bez wątpienia będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Kwiaty jako dekoracja

Cechy charakterystyczne, dostępnych na rynku roślin i dodatków spowodowały, że w świecie florystyki zaczęto wyróżniać konkretne style w dekoracjach. Dodatkowo jest to tendencja dotycząca także oprawy ślubnej. Zastanawiasz się nad wyborem kwiatów na swój ślub? Wśród tych najpopularniejszych znajduje się styl rustykalny, w którym dominują kwiaty polne bądź te przypominające, występujące na polach, łąkach i w lasach rośliny. W tym przypadku typowe jest stosowane drewna, czy wikliny, czasem także latarni na świece oraz koronek i włóczek. Innym przykładem jest styl glamour. Jego cechami charakterystycznymi są błyskotki, np. kryształy lub broszki oraz złote, czy srebrne dodatki, np. kandelabry. Kolejny styl to romantyczny, którego ulubionymi kwiatami są te w tzw. pudrowych odcieniach – hortensje, rozmaite gatunki róż – od gałązkowej po pienną, goździki, czy powracająca w wielkim stylu gipsówka. Ostatnim przykładem jest styl nowoczesny – bardzo geometryczny, w którym chętnie wykorzystywane są proste naczynia, np. białe ceramiczne kwadraty oraz rośliny z pierwszej grupy znaczeniowej, czyli tzw. egzotyki jak strelicje, helikonie czy kurkuma.

Wyjście z ram

Pamiętajmy, że funkcjonujące w dekoracjach ślubnych style, wcale nie muszą nas ograniczać. Mogą za to pomóc w sytuacji, kiedy ilość dostępnych rozwiązań, powoduje u nas stres i dezorientację – czasem od przybytku głowa jednak potrafi rozboleć. Wysyłka kwiatów realizowana przez internetowe kwiaciarnie zajmuje się dostarczeniem również roślin na tego typu okazje jak śluby.

Dodaj komentarz