Jak wybierać AC?

Jak wybierać AC?

Ubezpieczenia AC, to wygodny i bardzo przydatny produkt ubezpieczeniowy, który w sytuacjach krytycznych może sprawić, że oszczędzimy wiele pieniędzy oraz nerwów. Żeby jednak ochrona zadziałała prawidłowo i zgodnie z naszymi oczekiwaniami, musimy wiedzieć jak wybierać ubezpieczenia AC.

Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na udział własny

Obecnie w większości towarzystwach ubezpieczeniowych udział własny jest dobrowolny, to oznacza to, że można zredukować go do zera przez wykupienie. Składka za ubezpieczenie jest wtedy wyższa, ale unikamy konieczności pokrywania strat z własnej kieszeni, a jest to szczególnie niebezpieczne i uciążliwe, kiedy samochód zostanie na przykład skradziony. Większość towarzystw stosuje jednak udział własny w kilku szczególnych przypadkach. Chodzi na przykład o kradzieże samochodów z miejsc niestrzeżonych, a także w przypadku kradzieży na terytorium Rosji, Białorusi, Ukrainy i Mołdawii. Udział własny może być konieczny także, wtedy kiedy szkody powstały w wyniku przekroczenia prędkości lub gdy właściciel auta jest młody.

Uwagę warto zwrócić też na pojęcie franszyza integralna

Jest to wartość, do której wysokości ubezpieczyciel nie wypłaca odszkodowania, ale w momencie, gdy rozmiar szkody przekroczy tę wartość, to wypłata odszkodowania następuje w całości, bez potrącania jakiejkolwiek kwoty. Kolejną potencjalną pułapką jest amortyzacja części. To pojęcie mówi nam, czy kwota odszkodowania zostanie pomniejszona o koszt zużycia oryginalnych części. Najczęściej w tym przypadku, jeśli kierowca zdecyduje się na użycie części nieoryginalnych, odszkodowanie pokryje cały koszt naprawy samochodu. Ostatecznie musimy też sprawdzić, jaka jest konsumpcja sumy ubezpieczenia. Po każdej szkodzie bowiem pula pieniędzy, na którą jest ubezpieczone auto, zmniejsza się. I jeśli w ciągu roku przydarzy nam się kilka stłuczek, to nagle może się okazać, że kwota, którą otrzymamy, nie wystarczy na naprawę pojazdu. W takich przypadkach musimy zadbać o doubezpieczenie samochodu.

Dowiedz się więcej na https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/ac-pelne/

Dodaj komentarz