Jak stosować szampon oczyszczający?

Jak stosować szampon oczyszczający?

Teraz pytanie jest następujące: Czy mogę przekształcić szampon do codziennego użytku w szampon oczyszczający? Tak, możesz. Pracownicy firmy Agronauti Cosmetics opracowali rozwiązanie, które wyjaśniają w książce #beautyhackings.

Wyjaśniają jak jeden produkt przekształcić w inny

Wzieliśmy zatem łagodny szampon SYD firmy Agronauti, który należy do pierwszej kategorii produktów codziennego stosowania i przekształciliśmy go w szampon oczyszczający. Do tego potrzebne są następujące składniki: SYD-Szampon, czerwona glinka z Maroka, woda, żel z organicznym aloesem (w razie potrzeby), miska (nie metalowa), łyżka (nie metalowa). Czas przygotowania: 15 min. Dlaczego używamy glinki? Szampony z pierwszej kategorii łagodnych szamponów mają najczęściej wartość pH 5-6 i dlatego są idealne dla skóry i włosów. Glinka ma znacznie wyższą wartość pH i może spowodować, że włosy będą matowe (efekt ten znika po wypłukaniu włosów). Glina ma zdolność do oczyszczania włosów z wszystkich substancji, które są szkodliwe, bez narażania ochronnej warstwęyłoju. Ponadto ma ona zdolność do zredukowania suchej skóry głowy, zwiększa połysk włosów i absorbuje pozostałe zanieczyszczenia, które nie są usuwane łagodnym szamponem.

Dlaczego czerwona glinka z Maroka najlepiej się do tego nadaje?

Skutki gliny widać już w jej nazwie: czerwona glina z Maroka jest również znany jako „rhassoul”. Nazwa ta wywodzi się od arabskiego słowa „rhassala”, które znaczy tyle co „pranie”. Dawniej glinka była zarezerwowana dla rodziny królewskiej Egiptu jako środek oczysczający i odżywka dla skóry i włosów. Należy do jednych z najrzadszych i najczystszych glin na ziemi. Jej zdolność do absorbowania zanieczyszczeń jest nieporównywalna. Rrównież ma zdolność mineralizacji skóry i włosów z jej wieloma składnikami. Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Dodaj komentarz