Jak stosować peeling enzymatyczny?

Jak stosować peeling enzymatyczny?

Zastosowanie peelingu mechanicznego może wiązać się z negatywnymi skutkami (np. porysowaniem i/lub poranieniem skóry głowy), o których więcej można przeczytać w artykule:

Co więcej, zastosowanie peelingu kawowego może delikatnie przyciemniać kolor włosów oraz powodować konieczność sprzątania łazienki (ziarenka kawy nie rozpuszczają się w wodzie). Wśród Internautów wskazywane są również alternatywne, zwykle bezpieczniejsze sposoby rozpuszczania łoju. Jednym z nich jest prawidłowe mycie głowy szamponem do włosów, który z jednej strony nie zawiera mocnych detergentów (te powodują wysuszenie skóry głowy) ani silikonów, a z drugiej będzie mieć naturalny skład.

O tym jak prawidłowo aplikować szampon można poczytać poniżej

Zaś to nad czym warto pochylić głowę to płukanki. Do najpopularniejszych domowych płukanek polecanych w Internecie należą: płukanka z octu jabłkowego (do 1 szklanki chłodnej, nieprzegotowanej wody należy dodać 1-2 łyżek octu jabłkowego i zamieszać, a następnie przepłukać włosy po wcześniejszym dokładnym zmyciu szamponu) lub płukanka z soku z cytryny z octem (do 4 szklanek chłodnej, nieprzegotowanej wody należy dodać 2 łyżki soku z cytryny i 2 łyżki octu, zamieszać i przepłukać włosy po wcześniejszym dokładnym zmyciu szamponu) Co ważne podkreślenia, i co warto wdrożyć po wyżej wymienionych zabiegach, to prawidłowe suszenie włosów, które polega na suszeniu włosów chłodnym lub letnim nawiewem (gdyż ciepłe może pobudzać gruczoły łojowe do pracy).

Dodaj komentarz