Jak przygotować się do otwarcia małego pensjonatu?

Jak przygotować się do otwarcia małego pensjonatu?

Na prowadzenie własnej firmy decyduje się w naszym kraju coraz więcej osób. Pomysłem, który wydaje się bardzo interesujący jest własny pensjonat. Ale o czym warto pamiętać podejmując tego typu działalność?

Jaką lokalizację wybrać?

Od wyboru miejsca, w którym wybudujemy pensjonat zależy to, czy odniesiemy sukces. Nie da się ukryć, że należy go otworzyć w miejscowości, która ma duże walory turystyczne. Dobre miejscowości to te położone nad morzem. Na dużą liczbę gości możemy liczyć także w miejscowościach górskich oraz w tych, które leżą w pobliżu parków narodowych, krajobrazowych, czy nad jeziorami. W sąsiedztwie miejscowości, w której otworzymy pensjonat powinny przebiegać także rowerowe lub piesze szlaki turystyczne lub znajdować się zabytkowe obiekty.

Jakie powinno być wyposażenie pokoi?

Standardowe wyposażenie pokoi dla gości jest skromne. Składają się na niego wygodne łóżka, nocne szafki/stoliki oraz szafa i wieszak ścienny. Mile widziane są jednak bardziej bogato wyposażone pokoje: z radiem, telewizorem. Na wyposażeniu powinien znaleźć się także stół, krzesła, elektryczny czajnik, szklanki. Dobrze byłoby, gdyby pokój miał łazienkę, a przynajmniej oddzielne WC. Jeżeli nasz pensjonat będzie miał sporą powierzchnię, warto dla gości przygotować także aneks kuchenny wyposażony w najbardziej podstawowe sprzęty. Pomieszczenia, które oddamy do dyspozycji gości muszą być czyste.

Jak urządzić otoczenie pensjonatu?

Przede wszystkim musimy zacząć od ogrodzenia posesji. Do dyspozycji gości niezbędne jest przygotowanie odpowiedniej wielkości parkingu. Przygotujmy także plac zabaw dla dzieci wyposażony przynajmniej w piaskownicę i huśtawkę. Dla gości warto przygotować również zaciszny kącik wypoczynkowy ze stolikami i leżakami oraz miejsce na grilla lub ognisko, czy jak to mówią w Tatrach: miejsce na posiady.

Witryna internetowa

Stwórzmy dobrą stronę internetową, na której goście będą mogli bliżej poznać naszą ofertę. Warto zamieścić na niej zakładkę: „Galeria pokoi”. Nie zapomnijmy podać na niej danych do kontaktu.

Dodaj komentarz