Jak pokazuje praktyka – mała cena, duży problem.

Jak pokazuje praktyka – mała cena, duży problem.

Mała cena, a jednak duży problem. Myślisz o zakupie kasy fiskalnej, jak o uciążliwym, dodatkowym obowiązku, którym obciążył Cię ustawodawca? Zastanawiasz się nad otwarciem gabinetu kosmetycznego – usługi kosmetyczne są pożądane na rynku. Zanim jednak zapadnie ostateczna decyzja należy zdawać sobie sprawę z kilku bardzo ważnych kwestii.

Pozytywne myślenie

Wielu przedsiębiorców, którzy stracili prawo do zwolnienia ze stosowania kasy, myśli o tej sprawie podobnie jak Ty. W efekcie swojego negatywnego nastawienia, kierują się wyłącznie ceną, zgodnie z dewizą Skoro już muszę kupić kasę fiskalną, to kupię najtaniej, jak się da. Nie myśl jednak w ten sposób – naprawdę szybko pożałujesz najtańszego zakupu. Są to sprawy, które w żaden sposób nie mogą zostać przez nas pominięte. Jak pokazuje praktyka niska cena, może okazać się jedyną zaletą najtańszej kasy fiskalnej. Oczywiście każdy przedsiębiorca chce ograniczyć koszty firmy. Aby je zminimalizować, szuka najlepszych ofert. W wypadku kas fiskalnych – najtańsze urządzenie, jest zwykle nienajlepsze. Nie minie dużo czasu i okaże się, że tani sprzęt będzie kosztował Ciebie dużo czasu, stresu i pieniędzy. Dlaczego? Otóż pamiętajmy, że nawet najtańsze na rynku kasy fiskalne mają często niskie parametry techniczne, mało intuicyjną obsługę, niewielką bazę nazw towarów i usług czy słaby i niewydajny akumulator. Nie mówiąc już o tym, że kiepsko się prezentują, co dla salonu kosmetycznego powinno mieć znaczenie.

Nie skąp!

Tania i niepraktyczna kasa fiskalna w salonie kosmetycznym, nie będzie spełniać Twoich oczekiwań. Jej obsługa pochłonie cenny czas, wciąż zmieniające się przepisy dotyczą ewidencji na kasie fiskalnej, zmuszą Ciebie do zakupu nowocześniejszego modelu z odpowiednimi funkcjami. Gabinet kosmetyczny to poważne zobowiązanie, które nie może zostać przez nas w żaden sposób pominięte. Jeżeli tylko zależy nam na dokonaniu wyboru najlepszego rozwiązania to sprawa, która nie może zostać przez nas zignorowana.

Dodaj komentarz